World’s Fair

worlds-fair-the-dow-gardens-bugwoodorg.jpg

Jest to floribunda hodowli Wilhema Kordesa II z 1939 roku. Zarejestrowana została pod nazwą Minna Kordes jednakże w Stanach Zjednoczonych została przemianowana na

minna-kordes-677

World’s Fair ze względu na to iż setki, jeżeli nie tysiące krzewów tej odmiany zasadzono na terenie światowych targów  odbywających się w latach 1939 -1940 na terenie Nowego Yorku. Kwiaty ma szkarłatno purpurowe, ciemniejące z wiekiem o umiarkowanym, korzennym zapachu. Kwiaty o średnicy około 10 cm, półpełne, zbudowane są z około 20 płatków.

Krzew dorasta do około 50cm wysokości i wyróżnia się ładnym, zwartym pokrojem. Laureatka AARS za rok 1940.

Pochodzenie : Dance of Joy x Crimson Glory. Fotografia : The Dow Garden Bugwood .org.oraz Marian Sołtys, Pruhonice 2011.

          W roku 1964 ,Dr.Dennison H.Moorey wyhodował mieszańca herbatniego w krwisto czerwonym kolorze, którego nazwał World’s Fair Salute, na fotografii obok. Mimo, ze wydaje się że miał wszystko, intensywny zapach,duży kwiat przykuwający wzrok kolor to jednakże nie powtórzył sukcesu imienniczki.Pochodzenie: Mardi Gras xNew Yorker.Fotografia : Dorota Blicharz Europa Rosarium Sangerhausen 2009.

Napisz komentarz