Echo

Polyanta, mieszaniec polyanta.

Synonim – Baby Tausendschon.

Hodowca – wyselekcjonował ją niejaki Ludorf/imię się nie zachowało/ w roku 1914.

Kwiaty drobne, jasno różowe, starzejące się do białego. Kwiaty średnicy do 5 cm,półpełne,  złożone z około 15 płatków. Powtarza kwitnienie.

Zapach -

Krzew – roślina tworzy niewielki krzew wzrostem nie przekraczający 90 cm.

Pochodzenie – sport od Tausendschon . Ta samoistna mutacja od słynnej Tausendschon godna jest naszej uwagi przynajmniej z dwu powodów. Pierwszy to taki, że wytworzyła się mutacja karłowa ale to nic nadzwyczajnego. Zdumiewające – przynajmniej dla mnie jest to, że o ile Tausendschon nie powtarza kwitnienia, to jego sport jakim jest Echo  – jak najbardziej  – a na dokładkę obdarza cechą powtarzania kwitnienia inne mutacje, które sama wydała.Z czego najciekawszą mutacją wydaje się być  Greta Kluis z 1916 roku jako że  jest ona ogniwem kolejnych mutacji. Poza Greta Kluis były to: Brillant Echo, Delhi Pink, Direktor Struve, Eva Teschendorf, Kleine Echo i Weisse Echo.

Dla porządku dodajmy, że innym odnotowanym przypadkiem, gdzie odmiana nie powtarzająca kwitnienia wydała sport powtarzający kwitnienie jest wyhodowany w 1910 roku przez van Fleeta rambler Dr. W. van Fleet , który w roku 1930 wydał powtarzający kwitnienie sport a była to New Dawn.

 

Napisz komentarz

You must be logged in to post a comment.