Elle

elle1 elle2

Mieszaniec herbatni wyhodowany w firmie Meilland International w roku 1999. Kwiaty jasno różowe o mocnym korzenno cytrusowym zapachu. Jej duże, ponad 12cm średnicy kwiaty, złożone na ogół z ponad 50 płatków, pojawiają się na przeważnie pojedynczo na pędzie. Świetnie nadaje się na kwiat cięty.

Zapach – mocny . Laureatka James Alexander Gamble Rose Fragrance Award  za rok 2011

ellea elle-1540 elle-1538 elle-1539 elle-1539_0

Krzew spory, dorastający bowiem do 150 cm wysokości jest jednakże jak na mieszańca herbatniego o zwartej , kompaktowej budowie. Liście duże, ciemno zielone, błyszczące o bardzo dobrej odporności na choroby grzybowe. Certyfikat jakości ARS za rok 2005, oraz nagroda Bagatelle za zapach za rok 1999.

elle elle elle2

W swoim biuletynie informacyjnym”Meilland a World of Roses” firma tak się chwali: „Róża Elle w tym roku /2005/ obchodzi właśnie swoje 5 urodziny. Z tej okazji została obdarzona najbardziej prestiżową nagrodą na świecie jeżeli chodzi o hodowlę róż tj AARS. Jesteśmy bardzo dumni z tej nagrody, zwłaszcza, że po raz ostatni, mieszaniec herbatni został nagrodzony przez AARS w roku 1968. Ze swoimi 14 nagrodami, firma Meilland jest zdecydowanie najczęściej nagradzanym hodowcą.” Wszystko to prawda, jednakże trochę niezręcznym było sformułowanie, że odmiana Elle nagrodą została obdarzona nie za swe niewątpliwe walory lecz z okazji 5 rocznicy urodzin.

Pochodzenie: Chicago Peace x/ Purple Splendour x Parador / Fotografie: Marian Sołtys w rosarium parku Tete d’Or w Lyonie oraz w rosarium  Baden k. Wiednia 2011.Elżbieta Sołtys rosarium w Barcelonie 2012.

Napisz komentarz

You must be logged in to post a comment.