Pink Peace

pink-peace pink-peace1

Mieszaniec herbatni.

Hodowla F.Meillanda z roku 1959.

Kwiaty karminoworóżowe (lilioworóżowe?), duże, nienagannej budowy, pięknie pachnące złożone z około 60 płatków. Kwiaty, jesienią 2008 osiągnęły średnicę ponad 14cm.
Krzew o silnym, prostym wzroście i ładnych liściach, wyrasta do 2m wysokości.  Ale niezbyt odporny na choroby.Ulubiona róża mojej żony.

pink-peace pink-peace2

Nagrodzona złotym medalem w Genewie i Rzymie. Piękna roślina, brak jest jej jedynie wystarczającej odporności na czarną plamistość co objawia się zwłaszcza w drugiej części sezonu. Wymaga przynajmniej jednego oprysku grzybobójczego, ale zapewniam, że warto.

pink-peace

 
Pochodzenie: (Peace x Monika) x (Peace x Mrs. John Laing) . Jest jedną z roślin rodzicielskich odmiany Portrait . Fotografie: Marian Sołtys we własnym ogrodzie 2010.

2 komentarzy do “Pink Peace”

 1. Barbara Osuchowska napisał:

  Pink Peace-czy ma kolce albo niewiele? Kupiłam w Skierniewicach na tegorocznym Święcie Kwiatów Owoców i Warzyw nieznaną mi różę wielkokwiatową o podanej mi nazwie Pink Pesze. Pani sprzedająca na kiermaszu poleciła ją, jako że jest ona pięknie pachnąca, różowa, bez kolców lub prawie, i nazywa się Pink Pesze (tak ją wymawiała, nie wiedząc jak się pisze, i nic więcej), zaprzeczyła że to nie Pink Peace ale Pink Pesze. W internecie jakoś nie mogę znaleźć informacji. Czy zna Pan lub ktoś takową odmianę?

 2. Jolanta Bluszcz - Mierzejewska napisał:

  To raczej nie komentarz lecz zapytanie. Chodzi o wyżej wymienioną różę. Mam ją od 5 lat i przez 3 lata pięknie kwitla na pergoli wzbudzając zachwyt przechodniów.
  Ale od dwóch lat pędy stały się cienkie ,rachitychne ,a
  kwiaty mizerne.Nawożę nawozem do róż firmy Target..
  Proszę o.wskazowki jak mogę poprawić kondycję mojej
  róży. .

Napisz komentarz