Singin in the Rain

singing-on-the-rain-the-dow-gardens-bugwoodorg.jpg floribunda,

Hodowca – hodowla Samuel Darragh McGredy IV w roku 1994.

Synonimy – W obrocie handlowym spotkamy ją również pod nazwą Love’s Spring lub jeszcze , ale znacznie rzadziej jako Speks Centennial.

Kwiaty –  w kolorze złoto morelowym o średnicy około 6cm, zbudowane z około 30 płatków. Rozsiewają wokół bardzo silny zapach podobny do zapachu róż piżmowych.Niektórzy autorzy, jak na ten przykład Paul Barden zalicza ją trochę na wyrost do grupy róż brązowych. I faktycznie – jeżeli tylko zechcemy zauważyć, możemy dostrzec w jej płatkach bardziej mroczne odcienie moreli a na rewersach bez trudu wypatrzymy cienie cynamonowe. By wydobyć z niej coś więcej niż jakieś standardowe cienie różane musimy zapewnić jej przynajmniej trochę cienia. Kwitnienie ma charakter ciągły.

singin-in-the-rain-911

 

singin-in-the-rain-912 singin-in-the-rain singin-in-the-rain909

singin-in-the-rain910 Fotografie Regent’s _Park – Queens Mary Garden 2016 .

Krzew o luźnej budowie i bardzo intensywnym wzroście. W zależności od warunków klimatycznych i siedliskowych osiąga wysokość od jednego do dwu metrów. Jest bardzo obficie ulistniony a liście są przepiękne, ciemnozielone, skórzaste. Zapiszmy na jej plus,  łatwość uprawy.Mrozoodporność 6 strefa usda. Nagroda All-America Rose Selection za rok 1995 oraz Gold Medal RNRS za rok 1991.

Pochodzenie: Sexy Rexy x Pot O’ Gold . Fotografia The Dow Gardwen Bugwood.org.

Napisz komentarz

You must be logged in to post a comment.