Love and Peace

love-peace-2.jpg love-peace-1.jpg love-peace.jpg

Mieszaniec herbatni .

Hodowca – wyhodowany przez spółkę hodowlaną Ping Lim – Jerry F. Twomey w roku 2001.

Synonim – Spotykana jest jeszcze, głównie w Rosji, pod napuszoną nazwą Pullman Orient Express. Często też krócej – Orient Express.

Kwiaty – Kwiaty kolorze żółtym z podbarwianymi na czerwono/różowo/ brzegami płatków. Zbudowane są one  z około 50 płatków a więc są bardzo dobrze wypełnione i pięknie uformowane. Osiągają wielkość około 11-12 cm. Swoim wyglądem bardzo przypomina Peace, do czego zresztą nawiązuje w nazwie. Typowa róża wystawowa, dobra do wazonów, gdyż jej kwiaty długo zachowują swoją trwałość.

pullman-orient-ekspress-a pullman-orient-ekspress1a

Zapach – Pachnąca.  Sekcja „Nosy” PTR, tak opisuje ten zapach : ” Subtelny, lekko duszący  zapach koszyczków  rumianku, roztartych liści pelargonii  i odurzający aromat robinii akacjowej”

pullman-orient-express1a pullman-orient-expressa

Krzew rośnie niezwykle bujnie, gdyż w dobrych warunkach dorasta do 1,8m wysokości.

Liście ma średniej wielkości , ciemnozielone błyszczące. Ma bardzo wysoką odporność na choroby grzybowe. Nagroda AARS za rok 2002.

pullman

pullman-orien-express-a Fotografie Święto róż w Końskowoli 2015

Pochodzenie : siewka x Peace. Nagrodzona, nagrodą publiczności na święcie róż w Końskowoli 2015 .

love-peace

love-peace2 Fotografie w rosarium van der Goot w Summerville USA rok 2017.

Fotografie wykonane przez Wojciecha Szczerbę w Woodland Park Roses Garden w Seattle, oraz Marian Sołtys w Rosarium im Księżnej Grace Kelly w Monaco 2010 i Elżbieta Sołtys w rosarium  Tete d’Or w Lyonie 2010  i Elżbietę Szczerba w rosarium Abbaye de Valsaintes..

1 komentarz do “Love and Peace”

  1. Jacek Kondratowicz napisał:

    Z tą odmianą spotkała mnie zabawna przygoda. Jak wiadomo,jednym z rodziców jest Peace (Gloria Dei).Trzy lata temu na wiosnę,po okulizacji, zamiast oczekiwanego Love and Peace zakwitły na podkładce piękne kwiaty…Glorii Dei w czystej postaci :-)
    Kolejny dowód na to, jaki potencjał muszą mieć geny tej starej przebojowej róży Meillanda!

Napisz komentarz

You must be logged in to post a comment.