Moje róże 2020 czII

12 komentarzy do “Moje róże 2020 czII”

 1. Kurek Tadeusz napisał:

  Mam pytanie odnośnie zdjęcia nr 3 z rozdziału 4 – czyżby „Marszanila” jeszcze żyła?

 2. admin napisał:

  Żyje, proszę Szanownego Pana , i ma się świetnie. Posadziłem ją pod niewielkim namiotem foliowym w dość plebejskim towarzystwie ogórków i pomidorów. W ubiegłym roku nękały ją przędziorki, ale w tym ma się świetnie i kwitnie non stop od dwu miesięcy. Kwiatów wydała ze sto a może i więcej.
  Pozdrawiam serdecznie – MS

 3. Mączka Dorota napisał:

  Proszę Pana, jestem BARDZO zainteresowana zakupem 3 sadzonek róży Souvenir de la Malmaison. Czy może mi Pan poradzic gdzie mogę je kupic Szukam w internecie i wszędzie mam odmowę. Bardzo proszę o pomoc. Czytałam wiele na jej temat i marzę o niej od wiosny. Jak mogę zrealizowac to marzenie? Pozdrawiam,
  Dorota

 4. admin napisał:

  Na przykład: Rosarium.com.pl Powodzenia!

 5. admin napisał:

  Mam prośbę! Może jakieś sugestie artykułów? Bardzo proszę.

 6. Agnieszka Wierzbicka napisał:

  Chętnie dowiedziałbym się jak wielcy, wieloletni lubownicy róż odebrali ostatnie trzy wegetacyjne sezony. Zimy były ciepłe, zapewne mało uszkodzeń mrozowych. Czy np. ramblery wynagrodziły trud włożony w prowadzenie ? Czy, któreś róże zaskoczyły Pana in plus i sądzi Pan, że to dzięki lekkim zimom?

 7. admin napisał:

  Z całą pewnością coś na ten temat napiszę. Przywykłem do ostrego cięcia wymuszanego przez duże spadki temperatur. Łagodne zimy stworzyły szereg problemów/ rozmiary krzewów/ o których z pewnością będę chciał coś powiedzieć.

 8. Agnieszka Wierzbicka napisał:

  Wyśmienicie. Robiłam eksperymenty z cieciem w listopadzie i styczniu. Chętnie podzielę się wnioskami.

 9. Kurek Tadeusz napisał:

  mam pytanie odnośnie komentarza nr 2, a mianowicie – chodzi mi o zapach. Z uwagi na fakt, że „Marszanila” rosła w tuneliku foliowym więc miała warunki zbliżone do szklarniowych.
  Jak Pan ocenia zapach tych kwiatów tzn. czy wyczuwało się go z jakiejś odległości, czy trzeba było „wsadzić” nos w kwiatek żeby go poczuć?

 10. admin napisał:

  Namiot wypełniony był zapachem, ale nie każdego dnia . Również intensywność zapachu była zmienna w zależności od pory dnia. No, ale tak mają praktycznie wszystkie róże.
  Jesienią, nowe przyrosty zaatakował mączniak prawdziwy

 11. Kurek Tadeusz napisał:

  Czyli tak, jak było w szklarni mojego Ojca. Pytanie moje wynikło z tego, że wszystkie moje „Marszanile”, będąc na prawie otwartej przestrzeni „gubią” ten wspaniały zapach.
  Jednocześnie odwołuję wszystkie moje stwierdzenia, że róża ta nie powtarza kwitnienia. Owszem nie powtarzała ona kwitnienia u mojego Ojca, ale to dlatego, że była latem zasuszana aby spowodować kwitnienie już na Boże Narodzenie, natomiast u mnie powtarzają dwu albo i trzykrotnie.

 12. Agnieszka Wierzbicka napisał:

  Panie Marianie, pozwolę sobie wrócić do tematów na nowe artykuły. Interesuje mnie wpływ podkładek na rozwój krzewu i kwiatów. Nadchodzą też czasy, kiedy zaczniemy oszczędzać wodę do podlewania. Czy podkładki mają wpływ na odporność róż na suszę? Serdecznie pozdrawiam

Napisz komentarz