Little Artists

little-artists_0 little-artistsa

little-artists Fotografia – M. Sołtys – kolekcja własna.

Róża miniaturowa.

Synonim – Top Gear.

Hodowca – Prawda, że pewnego rodzaju niespodzianką jest to , że hodowcą tej pięknej odmiany jest nie Raplph Moore jak moglibyśmy się wszyscy spodziewać a Samuel Darragh McGredy w roku 1982.

Kwiaty – jaskrawo czerwone z białą plamką u nasady płatków, która nie ma nic wspólnego z hultemią. Kwiaty w zasadzie pojedyncze, ale pojawia się też wiele kwiatuszków półpełnych złożonych z do 15 płatków. Średnica kwiatu  3 – 4 cm. Jedynie z niewielką przesadą możemy powiedzieć, że kwitnienie tej odmiany ma charakter ciągły, zwłaszcza w cieplejszych klimatach.

Piękne są jej nowo otwarte kwiaty  i bardzo przyciągają wzrok – półpełne, szkarłatne i żółte, z białym rewersem płatków i błyszczącym kręgiem ciemnożółtych pręcików. Wydają się lśnić w słońcu. Jednak kolor żółty szybko zmienia kolor na biały, a kwiaty przybierają kolor  na zbliżony do  czerwonego.

Zapach – umiarkowany, owocowy.

Krzew – Jest to miniatura co się zowie o wysokości nie większej jak 40 cm. Dobrze rozmnaża się przez sadzonki pędowe. Kwiaty rosną w obfitości na silnym krzaku z ładnymi, ciemnymi, błyszczącymi liśćmi i pożytecznym nawykiem rozprzestrzeniania się na boki bardziej niż w górę. Najlepiej wyglądają przeplatając się z roślinami o szarym   listowiu, które  podkreślają korzystnie ich czerwony kolor.

Pochodzenie – Eyepaint × Ko’s Yellow .

Była dawca pyłku przy odmianie * Gizmo* oraz *Danny Boy*.

Odmianę tę możemy kupić w Rosarium A.Choduna.

Napisz komentarz