It’s a wonderful life

its-a-wonderful

Fotografia pochodzi  z tweeterowego  konta Rosesuk.

Floribunda.

Hodowca 0 Collin Dickson, rok 20121.

colin-dickson

Kwiaty  średnicy 8-9 cm regularnej , przyjemnej budowy, kolory różowo pomarańczowego, złożone z około 50 płatków.

Jedną z ekscytujących rzeczy w tej róży są jej zmieniające kolor kwiaty. Kwiaty   rozpoczynają życie jako dość żywy pączek kwiatowy w głębokim kolorze koralowca; gdy pączek się otwiera, kwiaty szybko przybierają miękkie złote pasemka. Zewnętrzne płatki kwiatu wkrótce zmieniają świecący kremowo-złoty pastelowy odcień, a kwiaty miękną do ładnego odcienia moreli. Róże ‚It’s a Wonderful Life’ zmieniają kolor wraz z wiekiem, zmieniając ciepłe odcienie koralowców przez brzoskwinię, morelę, pergamin i śmietanę.

a-wonderful-life

Zapach – umiarkowany. Ta róża nie wypełni całego twojego ogrodu zapachem, ale skorzystaj z okazji, aby bliżyć się do kwiatu, a będziesz cieszyć się pięknymi ciepłymi różanymi perfumami tej róży. Róże „It’s a Wonderful Life” wytwarzają miękki i ciepły zapach z wyraźnymi nutami pomarańczy, które są ładnie uzupełnione tradycyjnym różanym zapachem.

Krzew o pokroju kulistym, wysokości do jednego metra.

Liście średnio zielone, błyszczące.

Róża ta, na wyspach ogłoszona została jako roku 2022.  Konkurs Róża Roku to coroczne wydarzenie, które po raz pierwszy odbyło się w 1982 roku. Każdego roku stowarzyszenie różane  UK zaprasza hodowców róż do zgłaszania swoich najlepszych róż do tego prestiżowego konkursu. Róże są testowane przez okres dwóch lat, sześć lat przed komercyjnym wydaniem róży. Pretendentki są  uprawiane w różnych lokalizacjach w Wielkiej Brytanii  co pozwala  sędziom ocenić rośliny na różnych glebach i w różnych warunkach wzrostu. Zdrowie róż, ich forma, kolor, zapach i ilość kwiatów, które produkują, to tylko niektóre z cech, które są oceniane przez sędziów, gdy wybierają zwycięzcę konkursu Róża Roku.

Napisz komentarz

You must be logged in to post a comment.