Królewska wystawa kwiatów Warszawa 2021

ogrody-zamkowe

Picture 1 of 33

Wszystkie fotografie – przez uprzejmość Nina Wróbel.

Działo się to w stołecznym mieście Warszawa w dniach 10 – 13 czerwca 2021. Wydarzenie organizowane było w ramach obchodów jubileuszu 50-lecia odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie. Działo się wiele  i to bardzo różnych ciekawych rzeczy. My skoncentrujemy się na wydarzeniach okołoróżanych , a zwłaszcza interesował mnie chrzest róży autorstwa Pana Łukasza Rojewskiego. Otrzymała ona imię Królowa Warszawy a chrzestnymi byli:   słynna śpiewaczka operowa Małgorzata Walewska, prezes Luksemburskiego Towarzystwa Miłośników Róż i wiceprezes Światowej Federacji Towarzystw Różanych Mireille Steil – chrzestne róży wraz z  dyrektorem Zamku Królewskiego w Warszawie prof. Wojciechem Fałkowskim.

We wnętrzach mogliśmy podziwiać poza samą główną bohaterką imprezy , różą, Królowa Warszawy, interesujące inscenizacje w których to róża była główną bohaterką żywych przedstawień portretowych. Innym motywem była inscenizacja  holenderskich mistrzów kompozycji kwiatowych  wykonana przez współczesnych florystów.

Te trzy motywy znajdziemy zobrazowane  w galerii powyżej. Bardzo szerokie omówienia znajdą państwo w internecie. Nię będę ich powielał, tym bardziej, że sam znam je jeno z omówień.

2 komentarzy do “Królewska wystawa kwiatów Warszawa 2021”

  1. Kurek Tadeusz napisał:

    Piękna uroczystość, ale zdjęcia 6, 7 i 8 warto obrócić do pionu.

  2. admin napisał:

    Warto, ale cholery się nie dają

Napisz komentarz