Sweet Eureka

sweet-eureka

sweet-eureka Fotografie – Ogród różany w Monza rok 2018

Mieszaniec herbatni.

Hodowca – Alain Meilland, rok 2011.

Firma Rosaplant, która prowadzi sprzedaż tej odmiany, tak ją  zachwala:”Nagradzana medalami doskonała róża Meillanda o niezwykłej żywotności i zdrowotności. Piękne, duże kwiaty, złożone z około 30 płatków,  zdobią gęsty krzew przez długi czas. Białe płatki muśnięte są malinowym odcieniem różu, który dodaje kwiatom wyjątkowości i oryginalności. Zapach towarzyszący kwiatom jest silny i przyjemny, prawdziwie różany z nutą owocową. Odmiana łatwa w uprawie z uwagi na swoją żywotność, doskonale się krzewi i kwitnie niemal nieprzerwanie. Kwiaty nadają się do bukietów, a samą różę można uprawiać nie tylko na rabatach, ale również w pojemnikach.”

Katalog firmy Meilland jest bardziej wstrzemięźliwy w opisie, ale podkreśla jej wyjątkową odporność na choroby grzybowe.

1 komentarz do “Sweet Eureka”

  1. Ada Tarnawska napisał:

    Potwierdzam zgodność opisu. Róża bardzo ładnie się krzewi, jest gęsta, nie choruje, do późnej jesieni zachowuje zdrowe, duże liście. Kwiaty u mnie jaśniejsze, niż te na zdjęciach. Odcień żółci raczej chłodny, czasami nawet zimny krem, oczywiście zawsze z różową obwódką. Kwiaty ładnie wypełnione, zapach przyjemny. Róża długo utrzymuje świeżość po ścięciu.

Napisz komentarz