Playfull Rokoko

playfull-rokoko

playfull-rokoko2 Fotografie – na wystawie róż  Święto Róży 2019 Kutno .

Floribunda .Rokoko.

Grupa róż Rokoko to perła w koronie firmy hodowlanej Rosen Tantau. Tworzą ją odmiany, które mają nieco mniejsze kwiaty od standardowych róż. Same kwiatostany zebrane są w formie gęsto nabitych pąkami kwiatowymi gron. Jednak to co przede wszystkim odróżnia grupę róż Rokoko® od pozostałych to niezwykle szlachetne, romantyczne, zaokrąglone na kształt pomponów kwiaty stanowiące niewielkie dzieła sztuki. Ponadto kwiaty róż Rokoko® cechuje niebywała wytrzymałość na złe warunki pogodowe. Krzewy jakie formują są bardzo krępe, gęste i wykazujące wybitny wigor we wzroście. Do grupy tej zaliczamy oprócz Magic Rokoko, jeszcze : Lovely Rokoko, Candy Rokoko, Playfull Rokoko, Lemon Rokoko, Hot Rokoko.

Zapewne wszyscy jeszcze pamiętamy inną różę Eversów  z roku 1987 nazwana po prostu Rokoko - bez przymiotników.

Hodowca – Hans Jurgen Evers, rok 2014.

Kwiaty -   różowe, średnicy  5- 8  cm, złożone z około 20 – 25 płatków.

Zapach – nie pachną

Krzew o pokroju wyprostowanym, wysokości do 80 cm.

Hyżowie, w swojej ofercie handlowej, tak ją zachwalają: ”Na pierwszy rzut oka niedoświadczony widz stwierdzić może, iż nie ma do czynienia z różą. Kwiaty odmiany Playful Rokoko® przypominają raczej najwyższej klasy zdobione słodycze spod ręki mistrza cukiernictwa aniżeli róże. Małe, ściśle nabite płatkami, przyjmujące kolisty kształt i niebywale gęsto pokrywające krzewy, takie są kwiaty tej odmiany. Ponadto są niezwykle wytrzymałe na złe warunki pogodowe. Krzew niczym w letargu kwitnie nieustannie do samej jesieni, prezentując przy tym niebywałą odporność na choroby grzybowe. Polecamy tworzyć z róży Playful Rokoko nieszablonowe rabaty i spore grupy. Sadząc tą różę mamy pewność, że nasz ogród pozostanie niepospolity przez długie lata. Dobrze sprawdza się także posadzona w głębokiej donicy lub w popularnej obecnie kamiennej donicy ogrodowej tworzącej obwódki. Jej kwiaty nadają się do cięcia.”

5 komentarzy do “Playfull Rokoko”

 1. Hołubowicz napisał:

  Witam. Posiadam róże tantau rokoko lemon w donicy. Piękny krzew i dużo pąkow ale od kilku dni liście robią się żółte i opadają, pąki również.
  Co może być przyczyną?

 2. admin napisał:

  Wszystko!

 3. Agnieszka Wierzbicka napisał:

  Jak żółknięcie zaczyna się od górnych liści to maczniak rzekomy, ale często poprzodzone jest plamami. Gdy na gwałt żółkną wszystkie zaczynając od dolnych, to przesuszyła się gleba. To bardzo częste w uprawach pojemnikowych. Oprócz tego praktycznie wszystko inne może być powodem. Bez zdjęć nie można nic doradzić

 4. Agnieszka Wierzbicka napisał:

  Hmmm, jeszcze w grę wchodzi zalanie, gdy nie ma drenażu lub odpływu

 5. Hołubowicz napisał:

  Dziękuję

Napisz komentarz

You must be logged in to post a comment.