Hot Rokoko

hot-rokoko2

hot-rokoko Fotografia – Święto Róży – Kutno 2019 .

Grupa róż Rokoko to perła w koronie firmy hodowlanej Rosen Tantau. Tworzą ją odmiany, które mają nieco mniejsze kwiaty od standardowych róż. Same kwiatostany zebrane są w formie gęsto nabitych pąkami kwiatowymi gron. Jednak to co przede wszystkim odróżnia grupę róż Rokoko® od pozostałych to niezwykle szlachetne, romantyczne, zaokrąglone na kształt pomponów kwiaty stanowiące niewielkie dzieła sztuki. Ponadto kwiaty róż Rokoko® cechuje niebywała wytrzymałość na złe warunki pogodowe. Krzewy jakie formują są bardzo krępe, gęste i wykazujące wybitny wigor we wzroście. Do grupy tej zaliczamy oprócz Magic Rokoko, jeszcze : Lovely Rokoko, Candy Rokoko, Playfull Rokoko, Lemon Rokoko, 

Zapewne wszyscy jeszcze pamiętamy inną różę Eversów  z roku 1987 nazwana po prostu Rokoko - bez przymiotników.

Hodowca – Hans Jurgen Evers, rok 2013.

Kwiaty -   jaskrawe, pomarańczowo czerwone, średnicy  6- 8  cm, złożone z około 20 – 25 płatków, bardzo przypominaja dobrze nam znaną odmianę Piano.

Zapach – nie pachną

Krzew o pokroju wyprostowanym, wysokości do 100 cm.

Hot Rokoko wyglądem bardzo przypomina odmianę Piano i podobnie jak róże z tej serii często bywa wykorzystywana przez florystów do bukietów.W porównaniu do serii Piano kwiaty są równie mocno wypełnione, ale drobniejsze i różnią się kolorem, który w tym przypadku jest jaskrawo czerwony. Kwiaty posiadają stabilny kolor i mają dobra trwałość w wazonie. Hot Rokoko to odmiana o szerokim zastosowaniu, polecana do ogrodów przydomowych jak również mocno promowana przez firmę Rosen Tantau jako róża na kwiat cięty do uprawy w gruncie .

Napisz komentarz