Else

else else2

else3 kolekcja własna

Mieszaniec spinossisima

else-2 else else2 else3

Hodowca – HMF, pisząc o tej róży, powołuje się na website Simolan Rosario jako źródł0. Tam jednakowoż nic interesującego nie znajdziemy poza kilkoma fotografiami, które potwierdzałyby tożsamość  tej róży którą ja otrzymałem od Kazimierza Łakomskiego. Skąd z kolei ma ją Pan Kazimierz?  Spytamy.

Kwiaty delikatnie różowe z przymieszką kremowo żółtego. Kwiaty średnicy do 5 cm, złożone z 10-15 płatków. Nie powtarza kwitnienia.

Zapach delikatny.

Krzew – mój krzew jest młody, wysokości nie większej jak 60 cm o delikatnych przewieszających sie pędach.

Liście – typowe jak dla spinossisimy.

3 komentarzy do “Else”

 1. Łakomski napisał:

  Witam w sieci!
  Wybiegam przed szereg, bo jeszcze nikt nie pytał. Else to jedna z czterech róż mojego dzieciństwa. Nie dotarłem tylko do tej co była uprawiana na parapetach. Pochodzi ona z mej rodzinnej wsi Karsiboru k/Wałcza. Rosła na obrzeżach pałacowego parku od strony północnej w półcieniu pod świerkami i przy drodze polnej do jeziora w pełnym Słońcu. Rosła tam jeszcze w latach 80/XXw.W obu miejscach jej już nie ma. To co mam i rozesłałem to od krewnych, którzy w końcu lat 60-70/XXw odkopali i wzięli do Łoziny pod Wrocław, ja ją ponownie”odkryłem u nich „8marca2014roku. Najlepiej czuje się na glinie i w okresie wiązania pąków potrzebuje dużo wody.Wówczas pąki nie zasychają.

 2. Łakomski napisał:

  CD opis tej róży znalazłem na fińskich stronach internetowych tak przy okazji szukając opisu Keiserin Des Nordes

 3. admin napisał:

  Ależ pytał, pytał. Ja tylko tak z lekka kokieteryjnie.W istocie odmiana ta lubi mieć komfortowe warunki. w roku ubiegłym, pozostawiona sama sobie nie otworzyła a ni jednego kwiatuszka. W tym roku już lepiej. Pomny Pańskich uwag będę na nią miał większe baczenie, bo to piękna róża jest…
  Raz jeszcze dziękuję za sadzonkę.

Napisz komentarz