Sir Walter Scott

sir-walter-s sir-walter-scottq sir-walter-s1 sir-walter-s2

English Roses.  Mieszaniec r. spinosissima

Hodowca – David Austin, rok 2015 .

Kwiaty – różowe , budowy rozetowej, średnicy 5-6 cm, złożone z około 40 płatków. Odmiana ta, zwłaszcza jej kwiaty bardzo przypominają mi odmianę Jacques Cartier .

Zapach – mocny zapach starych róż.

Krzew – o kulistym pokroju, wysokości 90 – 100 cm

Liście ciemno zielone, matowe, wręcz szorstkie.

Pochodzenie – nie znamy dokładnie rodziców tej odmiany, ale sam hodowca podaje iż jest to mieszaniec r. spinosissima i jedna z całej grupy nowych odmian, które mogą się poszczycić  posiadaniem genów róż szkockich. Świetnie też została dobrana nazwa tej odmiany.

sir-walter-scot sir-walter-scott

sir-walter-scotta Fotografie   w ogrodzie różanym Davida Austina w Albrighton 2016 .

Oto jak opisuje tę odmianę sam hodowca ;” Już dawno zauważyliśmy , między innymi w procesie hodowli  opisywanej odmiany, nieodkryty do końca potencjał tkwiący w różach szkockich. Charakteryzuje je wyjątkowy wdzięk i odporność na choroby i jest ona niewątpliwym tryumfem tej linii hodowlanej. Zazwyczaj zakłada ona dość małe kwiaty w bogatym różowym kolorze, jaśniejące z wiekiem. Kwiat zawiera mnóstwo drobniutkich, prawie igiełkowych płatków rozmieszczonych wokół oczka, tworząc idealną rozetę w stylu starych róż. Odmiana ta obficie powtarza kwitnienie i ma piękny, mocny zapach starych róż.

 

Napisz komentarz