Hyde Hall

hyde-hall-2 hyde-hall hyde-hall-3

hyde-hall-4 Fotografie w ogrodzie różanym Davida Austina w Albrighton 2016 .

English roses .

Hodowca – David Austin, rok 2004.

Kwiaty –  różowe, budowy rozetowej, średnicy 8 cm, złożone z ponad 50 płatków.

Zapach – umiarkowany, owocowy.

Krzew – jest to stosunkowo duża roślina , mogąca osiągać wysokość nawet powyżej 2 m.

Gdy zobaczyłem tę odmianę posadzoną w donicy, wprost nie mogłem się nadziwić i oczu nasycić jej wyglądem.  Zdrowotność a nade wszystko bezmiar pąków które w pełni sezonu przyobleką jej krzew w kwiaty budzi szacunek.

Pochodzenie – niewiele da się na ten temat powiedzieć, z opisu odmianowego szkółek Austina pośrednio możemy wnioskować, że jest to rodzaj mieszańca r. canina. Na pewno wiemy jedynie, że rośliną mateczną jest Graham Thomas.

Hyde Hall to słynny ogród pozostający pod opieką RHS położony na terenie Essex ,

1 komentarz do “Hyde Hall”

  1. Konrad Kalarus napisał:

    Kwiaty tej odmiany cechują się słabym zapachem, ale za to mają świetlisty odcień różu i pojawiają się na krzewie przez cały sezon. Już w pierwszym roku po posadzeniu pokazała wigor dorastając do 1,70 m wysokości. Obecnie w drugim sezonie po posadzeniu powinna rosnąć jeszcze bujniej i kwitnąć obficie, na co liczę. Liście są zdrowe bardzo długo, chociaż nie do momentu aż same pożółkną i opadną. Na przełomie października i listopada mocno zostały porażone przez czarną plamistość. Jednak o tej porze roku jakoś przyczepić się nie można. Będę obserwował jej zdrowotność w nadchodzącym już sezonie :)

Napisz komentarz