Fightin Temeraire

fightin-temeraine fightin-temeraine2 fightin-temeraine3 fightin-temeraine4 fighting-temerain

fighting-temeraina Fotografie – Regent’s Park , Queen Mary Garden 2016.

English roses . W klasyfikacji Austina, odmiana ta zaliczona została do grupy Leander.

Hodowca – David Austin, rok 2011 .

Kwiaty – w kolorze najogólniej mówiąc , pomarańczowym z zabarwionym na żółto centrum kwiatu. Rozwijają się one z zabarwionych na czerwono pąków. Kolor ich w miarę rozwijania się kwiatów zmierza bardziej do morelowego. Kwiaty są duże, ponad 10 cm średnicy, złożone z 10 – 15 płatków.Jak więc widzimy odmiana ta różni się nieco od głównego nurtu róż Austina, przez co dla miłośników jego róż będzie interesującą odmianą.  Kwitnienie ma charakter ciągły.

Zapach – umiarkowany, owocowy.Odmiana ta, na Barcelona Rose Trial w roku 2012, otrzymała nagrodę Garden Society właśnie za swój zapach.

the-fighting-temeraire-a the-fighting-temerairea the-fighting-teneraire-lea the-fighting-teneraire the-fighting-teneraire1

the-fighting-teneraire1 Fotografie   w ogrodzie różanym Davida Austina w Albrighton 2016 .

Krzew – jest to duży , luźnej budowy krzew z tendencją do przybierania form pnących,  zwłaszcza wówczas gdy jest prowadzony przy podporze. Krzew ma bardzo dużą wartość krajobrazową.

Liście – błyszczące, w pierwszej fazie rozwoju przebarwione na brunatno czerwono, potem średnio zielone. Odmiana nagrodzona na różanym trial w Barcelonie w roku 2012.

Temeraire, to nazwa okrętu bojowego, który łacno sprawił się w bitwie pod Trafalgar w roku 1805.

Napisz komentarz

You must be logged in to post a comment.