Utopia

utopia-delb

utopia-delb3 Fotografie – Marian Sołtys – Rosengarden Forst 2013 oraz 2016.

Polyantha/Floribunda.

Absolutna nowość Delbarda – uroczystość nadania imienia tej róży miała miejsce 16 września 2012 roku w Saline Royal de Arc-en-Senans zwanym „Utopią” ( http://www.salineroyale.com )

utopia-2

utopia
Krzew wysokości do 90 cm, o pokroju wyprostowanym, jest obsypany niezwykle subtelnymi kwiatami  średnicy około 6cm, złożonych z około 15 płatków w odcieniu delikatnego, pastelowego różu. Kwitnie kiściami złożonymi z 10- 15 kwiatów. Liście gęste, ciemnozielone, błyszczące, stanowią idealne tło dla burzy kwiatów i pąków. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych róża kwitnie od końca maja do pierwszych przymrozków a kwitnienie jej ma charakter ciągły .
Jest niezwykle żywotna, doskonale nadaje się do mniejszych ogrodów jak również do pojemników. Kwiaty są trwałe, jednak nie powiedziałbym, że nadają się na kwiat cięty.

utopia utopia2

utopiaw
Chociaż odmiana jest z 2012 roku zdążyła już zdobyć 2 medale w prestiżowym konkursie róż w Baden-Baden oraz otrzymała niemiecki certyfikat zdrowotności ADR. Ma też Certyficat Merite Bagatelle za rok 2014.

Pochodzenie -

Odmianę tą nabyć możemy w* Rosa Plant* Z tejże strony pochodzi również opis tej odmiany.

Napisz komentarz