Charles Aznavour

matilda-jpg2_ matilda matilda-jpg2__0

matilda_0 fotografie – Małgorzata Kralka i Urszula Trętowska Hamburg 2012.

Floribunda.

Hodowca – wyhodowana w firmie Meilland International w roku 1988.

Synonimy – Pearl Bedforviev, Seduction ale zwana też Matilda. Opisuję ją pod hasłem Charles Aznavour, jako że nazwa Matilda jest dość często używana przez hodowców a przez to niejednoznaczna.Natomiast nazwę tego słynnego francusko ormiańskiego piosenkarza nosi tylko ta róża.

Kwiaty – w zasadzie biało kremowe, ale o bardzo mocno zaróżowionych, jak policzki dziewczęcia na mrozie, brzegach płatków.Kwiaty średnicy 8-9cm, złożone z około 25 pofałdowanych płatków.Kwiaty lepiej się czują i efektowniej wyglądają w regionach o chłodniejszych latach. Nie powinna być sadzona na pełnej ekspozycji słonecznej.

matilda.jpg Elżbieta Sołtys Europa Rosarium Sangerhausen 2009.

Zapach – nie pachnie.

Krzew dobrze krzewiący się o kompaktowym pokroju i wysokości 80-90cm. Otrzymała złoty medal na różanym trial w Bagatelle w roku 1987.

charles-aznavour Fotografia w rosarium Van der Goot w Sommerville USA 2017.

Pochodzenie – Coppelia x Nirvana .Warto wspomnieć tu o patronie tej róży. charles-aznavour.jpg Charles Aznavour to już nieco zapomniany piosenkarz i kompozytor , idol starszego pokolenia. Syn ormiańskich emigrantów, urodzony w Paryżu w roku 1924. Autor ponad 1000 piosenek z których najbardziej rozpoznawalne to La Boheme, Izabelle oraz angielskojęzyczna She.    Fotografia Aznavoura z Wikipedii.

Napisz komentarz