Remy Martin

remy-martin-664 remy-martin-665

Floribunda,/krzewiasta/. Ta przepiękna róża jest samoistna mutacją od innej znakomitej odmiany Gold Medal a wypatrzył ją Francuz Rene Royon w roku 1995. Synonim- Magic  Lantern.

remy-martin-jpg2_ remy-martin

Ta warta grzechu róża pyszni się kolorem wytwornego koniaku po którym zapewne otrzymała swoja nazwę. Kolor wydaje się być stabilny/ no może  na zewnętrznych płatkach trochę  niepotrzebnie pojawia się cień różowego/ i każdy kto lubi morelowe odcienie powinien mieć tą odmianę u siebie w kolekcji. Kwiaty klasycznej budowy, złożone z 25-40 płatków  mają średnicę 7-8cm i umiarkowany , owocowy zapach.

remy-martin-666 remy-martin-667 remy-martin-668

Krzew wysokości do 150 cm okryty jest ciemno zielonym, półmatowym listowiem , które wydaje się byc odporne na czarną plamistość.

Pochodzenie: Sport od Gold medal.

Fotografie: Marian Sołtys rosarium Pruhonice 2011 i w Bratysławie 2012.

remy-martin remy-martin2 remy-martin3

remy-martin4 fotografie- przez uprzejmość – Pan Michał Szymczak

2 komentarzy do “Remy Martin”

  1. Michał napisał:

    Mam tę róże, kwitnie drugi rok i kwiaty robią wrażenie kolorem a w pełni rozwinięte są naprawdę ogromne. Niestety, im bardziej rozwinięte tym bardziej tracą kolor i bledną. Wg mnie dość słabo kwitnie ( mało kwiatów) za to same kwiaty długo utrzymują się na krzaku. Trochę mi choruje na plamistość, ale nie ma tragedii. Nie wiem czy w opisie nie ma błędu, ale jak kupowałem tę róże to na stronie tamtego sklepu był opis, że to róża rabatowa do 80 cm wysokości. U mnie, póki co, nie była wyższa niż 70 cm.

  2. Michał napisał:

    A jakby admin dał znać to mogę zrobić zdjęcia mojej Remy Martin i wysłać „ dla potomności” – tylko jak je wysłać?

Napisz komentarz