Queen of Hearts

queen-of-hearts-w-kordes-sons-2005

Mieszaniec herbatni , wyhodowany w firmie W.Kordes&Sohns w roku 2005. W zasadzie jest to róża szklarniowa, ale doskonale sprawdzi  się również w uprawie ogrodowej. Kwiaty ma pomarańczowe do pomarańczowo czerwonych z jaśniejszym centrum kwiatu. Kwiaty w kształcie półkuliste złożone z ponad 40 płatków. Odporne na niesprzyjające warunki atmosferyczne, bez zapachu.

queen-of-hearts queen-of-hearts queen-of-hearts1 queen-of-hearts2 queen-of-hearts3 queen-of-hearts3

Krzew o wyprostowanym pokroju o pędach dorastających do 120cm wysokości. Liście ciemno zielone, błyszczące o wyraźnie zarysowującym się żyłkowaniu. Mrozoodporność wg HMF 5 strefa usda.

Fotografie: Przez uprzejmość Pani Olena Kovalova. oraz Valentina Aleksandrowa.

queen-of-hearts queen-of-hearts7 queen-of-hearts8

queen-of-hearts8 Fotografie – Rosengarten Forst 2016

2 komentarzy do “Queen of Hearts”

  1. Dąbrowska Barbara napisał:

    Zaciekawił mnie niespotykany kolor płatków róży , o ile można było ufać zdjęciu . Zamówiłam 4 sztuki i jestem oczarowana. Ten kolor to nie jest róż a raczej pomidorowy róż, czy pomarańczowy róż , raczej niespotykany . Po rozwinięciu róże mają ciekawy układ płatków i dodatkowo to zachwycające wybarwienie. Do tego wyczytałam,że mają dużą trwałość tak na krzaku jak i w wazonie, a to jest bardzo ważna cecha.

  2. Gizler Jolanta napisał:

    Widziałam ta roze w rozarium Forst – wspaniała – po upałach i tuż po ulewie kwiaty piękne, wyprostowane, liczne i barwa bardzo ciepła – chce kupic sobie kilka takich roz
    Pozdrawiam

Napisz komentarz