L’Aimant Doux Parfume

l'Aimant l'Aimant

l'Aimant Fotografie u góry: Przez uprzejmość – Elena Pshestemska.

Floribunda, wyhodowana w firmie Harkness w roku 1994.Oprócz owej tytułowej nazwy nawiązującej do słynnych perfum firmy Coty spotkamy się jeszcze w obrocie handlowym z takimi nazwami jak Merlin, Oxford czy Victorian Spice.  Kwiaty różowe, o średnicy 11-12cm, bardzo pełne zbudowane z około 50 lekko postrzępionych płatków o zapachu korzenno- cytrusowym.

laimant-g fotografie – przez uprzejmość Pani Kamila Szlązkiewicz, kolekcja własna.

Róża ta, była wielokrotnie nagradzana za mocny i wytworny zapach, na przykład w Bagatelle albo przez RNRS .Wspomniane wcześniej, lekko ufryzowane płatki nadają jej lekki i delikatny kształt jak gdyby wykonanych z karbowanej bibułki kwiatów. Wielkiej urody róża.

oxford-harknss-bagatelle-888

oxford-bagatelle-930 Fotografia obok: Elżbieta Sołtys w Bagatelle 2011.

Krzew wysokości około 1m, liście jasno zielone, błyszczące, niestety o niepełnej odporności na choroby grzybowe.Otrzymała nagrodę jakości Award of Garden Merit RNRS za rok 2001.

merlin_0 fotografia obok – Jowita Czyż. Pochodzenie: Southampton x /Radox Bouquet x Margaret Merril/ .Nazwa Doux Parfume, nawiązuje do nazwy słynnych perfum firmy Coty.Więcej o tej firmie możemy przeczytać w szkicu omawiającym różę General Jacqueminot.

Napisz komentarz