Black Magic

czarna-magia.jpg black-magic-a.jpg

Jest to pochodzący z roku 1995, mieszaniec herbatni hodowli Hansa Jurgena Eversa.

black magic black magic

Kwiaty o średnicy 11-12cm, bardzo ciemno czerwone z „buraczkowo fioletowymi odcieniami.Kwiaty są dobrze wypełnione około 40 płatkami o ledwo wyczuwalnym , słodkim zapachu. Dobra do szklarni na kwiat cięty. W ciągu sezonu potrafi wytworzyć ponad 20 pędów kwiatowych. Miejscowy szkółkarz bardzo mi ją zachwalał usiłując namówić mnie do zakupu tej odmiany, ale z jakichś , niewyjaśnionych przyczyn odmawiałem. Po czym, również nie wiadomo dlaczego kupiłem ją w jakimś sklepie ogrodniczym w Lublinie. Czarna magia.

               black magic black magic

Roślina o niezwykłym wigorze, przyrosty jej pędów w ciągu jednego sezonu, w dobrych warunkach, mogą przekroczyć 2m długości. Liście  w początkowej fazie rozwoju brązowe, potem ciemno zielone, błyszczące. Mrozoodporność wg. HMF 7 strefa usda.

Pochodzenie: Red Velvet x Cora Marie . Fotografie: Marian Sołtys. Nr1 Wystawa róż Końskowola 2009 , nr2 Sangerhausen 2009, dalej Jan Wiązowski Końskowola 2010 i Dorota Blicharz Sangerhausen 2009. Nadto przez uprzejmość Elena Phestemska.

3 komentarzy do “Black Magic”

 1. ;)kocham black magic napisał:

  uwielbiam .

 2. Renata Szpak napisał:

  Witam, mialam te roze u siebie w ogrodku ale niestety nie przezyla pierwszej zimy. Pomimo, ze mieszkam w nieco cieplejszym klimacie i max temp. w zimie to -12 stopni. Latem zakwitla miala 3 kwiaty ale po przemarznieciu na wiosne niestety nie odbila. Zrezygnowalam z niej…

 3. Paweł Znamirowski napisał:

  Black Magic to prawdziwa magia.Aksamit płatków poraża pięknem.Lustrzane lśnienia ich faktury cudownie współgrają ze zmiennościami barwy i nawet ten ”ledwo wyczuwalny” aromat jest piękny.Co ja tu będę wymyślał po prostu ZAKOCHAŁEM SIĘ.Polecam wszystkim.Nie pożałujecie.

Napisz komentarz