Nearly Wild

nearlywildx.jpg

Floribunda -przynajmniej tak chce to widzieć HMF. Ja, dostrzegam w niej raczej niestandardowego mieszańca wichury.

Hodowca – wyhodowana przez Brownell Family w roku 1941.

Kwiaty pojedyncze o 4-8 płatkach i średnicy do 9cm, różowe o lekkim zapachu bardzo przypominają kwiaty róż dzikich – stąd też jej nazwa. Powtarza kwitnienie.Wprawdzie dobrze powtarza kwitnienie, jednakże wymaga usuwania przekwitłych kwiatostanów dla pobudzenia zawiązywania nowych kwiatów, co przy ich masie może być dość kłopotliwe. Same kwiaty jednakże dobrze się czyszczą.

nearly-wild near-wild

Zapach -lekki zapach jabłek.

Krzew – Jest to niski krzew kompaktowy krzew o ciemnozielonych błyszczących liściach, dorasta do 90cm wysokości. Ma pokładające  się pędy dorastające  do 1m długości. Używana więc może być z powodzeniem jako róża okrywowa. Bardzo udana odmiana, dobrze czuje się na pełnym słońcu,ale ponieważ jest odporna na choroby grzybowe, może być uprawiana w półcieniu. Mrozoodporność 4 strefa usda. Dobrze nadaje się do naturalistycznych partii ogrodów.Posadziłem jesienią 2012.

Pochodzenie: Dr. W. Van Fleet x Leuchtstern. Jeżeli dane na temat pochodzenia są ścisłe, to mamy przed sobą swego rodzaju „wybryk natury”. Otóż krzyżówka dwu ramblerów , dała nam w istocie różę o standardowym pokroju.

Fotografia, Patsy Cunningham i kolekcja własna.

Napisz komentarz