Martha

martha-025

Picture 2 of 16

Fotografie przez uprzejmość Jowita Czyż.

martha

Róża burbońska. Wyhodowana/wyselekcjonowana/ we Francji w 1912 roku przez Zeinera. Kwiaty pomarańczowo różowe bledniejące w miarę rozwoju. Kwiaty trochę więcej jak półpełne, niemniej jednak nie całkowicie wypełnione do 25 płatków o płaskiej budowie i średnicy około 8 cm. Pachnące. Kwitnie pojedynczymi kwiatami jak również w niewielkich skupinach/gronach/. przez cały sezon.

martha.jpg

Krzew dorasta do 2,5-3 m wysokości, przy czym podobnie jak odmiana wyjściowa szczyci się tym , że jej zabawione na brunatno czerwono pędy praktycznie są pozbawione kolców, jest tylko trochę mniej energiczna we wzroście od Zefirynki. Roślina o dobrym wigorze, przy mrozoodporności 5 strefa usda. Doskonała roślina do sadzenia przy altanach czy też w bezpośredniej bliskości tarasu. Możemy cieszyć się jej urodą i zapachem a jednocześnie nie obawiać się drapieżnych cierni i kolców.

Pochodzenie: Sport od* Zepirine Drouhin*.

Fotografie: Przez uprzejmość Małgorzata Kralka, oraz Marian Sołtys Sangerhausen 2009.  Zakupić ją można m.in. w szkółce Rosarium Adama Choduna

1 komentarz do “Martha”

  1. Jowita Czyż napisał:

    Mam ją drugi sezon i muszę przyznać, że jestem nią zachwycona! Kwiaty są urocze, pachnące w kolorze srebrno-różowym. Obficie kwitnie wczesnym latem; później powtarza, ale słabiej. Moja ma obecnie ok. 4 m wysokości. Musiałam ją wygiąć i puścić na wysoki krzew kaliny. Polecam!

Napisz komentarz

You must be logged in to post a comment.