Hot Chocolate

hot-cocoa2

Picture 23 of 23

Floribunda.

Hodowla – Tom Carruth z roku 2002.

Synonimy – Inne nazwy to Hot cocoa. HMF podaje, że w Szwajcarii znana jest pod nazwą Nubya.

Kwiaty o miłym owocowym zapachu, półpełne , średnicy około 10cm, zbudowane z około 25 pofałdowanych płatków, przypominają kwiaty kamelii. To spektakularna róża jest zdobywczynią wielu cennych nagród na pokazach różanych.A zwraca uwagę oryginalny rudobrunatny, wpadający w brąz, kolor kwiatów. Ten bardzo ciekawy kolor kwiatów nie jest niestety zbyt stabilny  i jego odcienie potrafią zmienić się kilka razy w ciągu dnia. Z całą pewnością będzie wymagała nieco uwagi z naszej strony. Kwitnie niezwykle obficie ogromnymi kwiatostanami , składającymi się nawet i z 50 kwiatów.

Krzew o wysokości około 1m. okryty jest ciemnozielonym błyszczącym listowiem bardzo odpornym na choroby grzybowe.

Bardzo interesująca roślina, na pewno każdy kto ją zobaczy będzie chciał mieć w swoim ogrodzie. Zwycięzca AARS za rok 2003.

Pochodzenie:/Playboy x Altissimo/ x Livin Easy.Nazwa ta spodobała się  i innym hodowcom . I tak :  trzy lata wcześniej Frank Schuurman tak samo nazwał swoją floribundę a  jeszcze wcześniej bo w roku 1986  również floribundę , niejaki Simpson.

Fotografie ;Wojciech Szczerba Woodland Park Roses Garden Seattle, Elżbieta i Marian Sołtys Roseraie l’Hay 2011, oraz Elżbieta Kozak 2011.

Napisz komentarz

You must be logged in to post a comment.