Sweet Haze

sweet-haze-fryer-katalog.jpg Fotografia: Marian Sołtys w Rosarium Baden 2011.

Krzewiasta/okrywowa. Hodowla Hans Jurgen Evers z roku 1997. Roślina ta niestrudzenie kwitnie przez cały sezon, od poźnej wiosny do pierwszych przymrozków, małymi pojedynczymi kwiatuszkami o delikatnym różowofioletowym kolorze. Rozsiewając wokół mgiełkę słodkiego  zapachu, dostarcza również pod dostatkiem pożytku dla pszczół i trzmieli, który ze względu na budowę kwiatu jest łatwo dla nich dostępny.

sweet-haze-1377

Krzew dorasta do 60cm wysokości i okryty jest błyszczącymi jasnozielonymi liśćmi.Bardzo odporny na choroby.Doskonale nadaje sie do uprawy w pojemnikach jak też do posadzenia z przodu rabat mieszanych. Może być uprawiana w pełnym słońcu. W Anglii zdobyła laur  Rose of The Year za rok 2008 jak też ADR za rok 2004. Wygrana tej róży pokazuje nam jak bardzo zmieniły się gusta klientów.

sweet-haze sweet-haze sweet-haze1

Fotografie – przez uprzejmość Pani Małgorzata Kralka Europa Rosarium Sangerhausen 2013.

Od okazałych, solidnie zbudowanych kwiatów mieszańców herbatnich do delikatnych, zbliżonych wyglądem i kształtem do dzikich róż -kultywarów. Czyżby zwyciężał tzw, ekologiczny trend „zbliżania się do natury” również w hodowli róż?Jak wiele trzeba było zmienić by kwiat róży pozostał taki sam jak tysiąc czy dwa tysiące lat temu?

Pochodzenie: Traumland x Mainaufeuer.

Napisz komentarz