Blue Moon

blue-moon

Mieszaniec herbatni, hodowli Tantau z roku 1965. Bardziej jest chyba znany pod nazwa *Mainzer Fastnacht* rozpowszechniona jest również inna nazwa -  * Sissi *. Kwiaty bladoliliowe o pięknym zapachu i szlachetnym kształcie ale nie do końca wypełnione i niezbyt trwałe.
Sam krzew  wyrasta do 70 cm wysokości ale jest delikatny, wymaga opieki i starannego okrywania na zimę. Podatny jest na choroby. Łatwo zamiera. Jednakże mimo tych wad powinno znaleźć się dla niego miejsce w każdym ogrodzie i to nie ze względu na kolor kwiatów ale ze wzgłedu na ich szlachetny kształt i korzenny ,wyborny zapach.

Samuel McGredy , twierdzi, że nie jest to do końca udana róża i wyżej ceni Silver Star – Kordesa.

Pochodzenie: Sterling Silver x siewka   foto nr2 ms

3 komentarzy do “Blue Moon”

  1. Maja Zamroch napisał:

    posadziłam jesienią bez przekonania ( taki blady i zimny kolor),ale teraz zakwitła i powiem z uznaniem,że pięknie wygląda w ażurowym półcieniu,widziałam identyczną u sąsiadów,rosnącą w pełnym słońcu i tam nie robi wrażenia.

  2. Sara napisał:

    A ja mam z nią koszmarny problem… Jest to kolejna róża, która właśnie… „Zastygła w czasie”, ani nie więdnie, ani nie rośnie… Jeszcze spróbuję ją przesadzić w inne miejsce, bo chciałam ją skrzyżować z Elfe i zobaczyć co się stanie, ale akurat ta krzyżówka musi poczekać do przyszłego roku… Przynajmniej…

  3. Psuj Alicja napisał:

    Ja posadzilam roze w 2018 jesienia przez caly rok 2019 wydala 1 kwiatek. kolor zgodny z oczekieaniem ale bardzo anemiczny i niski jesienia przessdzilam w inne miejsce wiosna przycielam od tego czasu nie widze u niej oznak życia. to najbardziej nieudany egzemlarz jaki posiadam

Napisz komentarz