Gefylt

gefylt-foto-izabella-musialek.jpg gefylt.jpg gefylt

Mieszaniec rosy rugosa?

Hodowca – Tak naprawdę to nic nie wiem o tej róży. Tyle co z lakonicznej informacji zawartej w katalogu Adama Choduna.

Kwiaty jaskrawoczerwone półpełne o średnicy do 10cm. Jest mrozoodporna do – 40c. i niepodatna na choroby. Krzew wyrasta do 1,2-1,5m.

gefylt

Forumowiczka Izabella Musiałek dodaje: ” …Znosi gleby ubogie i dobrze sobie radzi w półcieniu. Toleruje czasowe przesuszenia. Wszystko co sadziłam w tym miejscu nie rosło lub umierało, a ona sobie świetnie daje radę. Na pewno jest mieszańcem rosa rugosa.” Inne wypowiedzi komentujące opis, również zwięźle komplementują tą różę. Fotografia nr1 autorstwa Pani Izabelli Musiałek.Pozostałe własne.

6 komentarzy do “Gefylt”

 1. Izabella Musiałek napisał:

  Ja również szukałam informacji na temat tej róży i nic nie znalazłam;podejrzewam ,że musi miec jeszcze inną nazwę.Dodam, że znosi gleby ubogie i dobrze sobie radzi w półcieniu.Znosi czasowe przesuszenia.Wszysko co sadziłam w tym miejscu nie rosło lub umierało,a ona sobie świetnie daje radę.Napewno jest mieszancem rosa rugosa.

 2. admin napisał:

  Wielkie dzięki za fotografię. Marian

 3. hanna napisał:

  mam tę różę drugi rok, rośnie w słonecznym miejscu znakomicie („nogi” w cieniu). Kwitnienie wiosenne oszałamiające. Powtarza – kwiaty na nowych pędach po kilka w bukiecie. Zdrowa.

 4. Puchowska napisał:

  Podobna do mojej Europeana,którą również nieszczęśliwie posadziłam w głupim miejscu,pod okapem daszku,stąd nigdy nie pada na nią deszcz,natomiast słoneczko owszem,pali.I rośnie oraz ma się dobrze,kwitnąc niestrudzenie

 5. Maja Zamroch napisał:

  Nadaje się na dalszy plan,wtedy rzeczywiście bujne kwitnienie dech zapiera,tworzy wielkie krzewy,ma bardzo sztywne pędy i nie pokłada się przy ulewach.Może ma coś wspólnego z Hansaland ?

 6. Ewa napisał:

  Rosnie u mnie drugi rok, w zacienionym zakatku. Czasami zagladam do niej, zeby zobaczyc, ze jest calkiem zdrowa i znowu kwitnie. Rosnie powoli, jest wciaz malym krzaczkiem, ale w dobrej formie, mimo, ze nikt sie nia nie zajmuje

Napisz komentarz