Princesse Charlene de Monaco

princess-charlene-of-monaco-stamp princess-charlene-of-monaco

Grandiflora/ mieszaniec herbatni/.

Synonimy – Haiku Perfumella, Duftjuwell, Forster Rosentraum.

Hodowca – Alain Meilland w roku , 2010.

Kwiaty  – w czystym , przyjemnym różu, złożone z około 60- 70 płatków, średnicy ponad 10cm. Odporne na deszcz.

Zapach – intensywny, owocowy.

Krzew – do stu cm wysokości.

Liście ciemno zielone, błyszczące, bardzo dekoracyjne.

Pochodzenie – Louis de Funes x / Pink Panther x Graham Thomas/

Zapach i kolor tej róży wystarczą, aby ująć nas za serce. Dzięki ładnym potarganym płatkom i wykwintnemu zapachowi, odmiana ta w pełni zasługuje na tytuł księżniczki.

Różana księżniczka Charlene z Monako to oszałamiająca róża złożona z około 60- 70 płatków w kształcie muszli, które mogą przejść od odcieni moreli do różowego   i wytwarza pyszne, słodkie zapachy , same kwiaty aż proszą się o powąchanie. Princesse Charlene de Monako to niezwykła róża, prawie w kształcie piwonii, która trzyma się naprawdę ładnie nawet w całkowicie otwartej formie. Błyszczące, ciemnozielone liście, które ją otaczają , oferują świetny kontrast z pastelowymi kwiatami.

Nazwana tak na cześć żony księcia Alberta II.
Zanim ta róża stała się znana jako Princesse Charlene de Monako, nazywała się „Haiku Perfumella” i została już nagrodzona trzema międzynarodowymi  nagrodami za zapach i złotym medalem podczas międzynarodowego konkursu nowych róż w Genewie. Teraz jest poświęcona żonie HSH Alberta II z Monako i zajęła godne miejsce wśród róż poświęconych książęcemu domowi. Para odkryła tę odmianę podczas pokazu róż w Monako, a podczas ponownego otwarcia ogrodu różanego Princess Grace / po restauracji/ w czerwcu 2014 r.   została przemianowana na Princesse Charlene z Monako.

To pastelowe piękno znalazło się nawet na własnym znaczku, który został wydany przez Biuro ds. Wydawania Znaczków Księstwa Monako w 2015 roku. Znaczek o wartości 0,68 € przedstawia szkic dwóch główek kwiatów i jednego zamkniętego pąka róży.
Chętnie jest sprzedawana przez  kwiaciarnie   ze względu na średnio długi okres życia kwiatu w wazonie -  od 6 do 8 dni. Jest to wspaniała opcja do kompozycji kwiatowych i bukietów ślubnych i świetnie wygląda w zawsze popularnej kolorystyce różu. Ale nawet jako mono-kwiatowy bukiet, księżniczka Charlene z Monako przyciąga wzrok. Dzięki delikatnemu, owocowemu zapachowi i łososiowo-różowym potarganym płatkom, jest to tylko jedna z tych róż, które stają się magiczne w rękach projektantów kwiatów.

To , w skrócie, oficjalny opis tej odmiany, na który natknąłem się gdzieś w internecie, nie pamiętam już gdzie.

Napisz komentarz