Rosige Landdrostei

rosige-landdrostei rosige-landdrostei1 rosige-landdrostei2 rosige-landdrostei9

Floribunda

Hodowca – Wyhodowana w firmie W.Kordes&Sons, rok 2017.

Kwiaty jej bardzo przypominają mi  różę Czesław Miłosz, Łukasza Rojewskiego, lub inną różę Kordesów Schone Koblentzerin, ale jest od niej niższa i bardziej zwarta. Kwiaty  czerwone z srebrzysto białymi rewersami płatków, kuliste.  Kwitnie kiściami, podobnie jak polyanthy. Kwitnienie jej ma charakter ciągły. Kwiaty poprzeplatane licznymi pąkami sprawiają, że róża kwitnie długo i bujnie praktycznie przez cały czas aż do późnej jesieni.Kwiaty mają średnicę około 5 cm.

Zapach -

Krzew – o kulistym , kompaktowym pokroju  wysokości do 60 cm. Bardzo szczególna odmiana, która zachowuje bardzo wyrównany i zwarty pokrój, a jej krzewy są niskie i szeroko rozkrzewione. Przy wzroście 60 cm ma tyle samo szerokości, co sprawia, że idealnie nadaje się do uprawy w pojemnikach i donicach tarasowych. Odmiana pełna wigoru i o pierwszorzędnej zdrowotności na choroby grzybowe, o czym świadczą ciemnozielone, skórzaste liście.

Polecana  tym wszystkim, którzy chcą uprawiać bezproblemowe, zdrowe i ciągle kwitnące róże. Doskonale sprawdzi się na rabatach jako kwietny dywan lub posadzona w rzędzie przy chodniku. Również posadzona w donicy upiększy balkon lub taras.

 

Napisz komentarz