Królewska wystawa róż

baner

Picture 1 of 170

Wszystkie fotografie – Elżbieta Sołtys

W Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie w dniach 11-13 maja 2019 odbyła się wystawa róż ciętych na której zaprezentowano ponad sto najpiękniejszych odmian tych dostojnych kwiatów.

Królewska Wystawa Róż to reaktywacja popularnej wystawy róż ciętych organizowanej przez Polskie Towarzystwo Miłośników Róż w Warszawie od lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku do roku 1999. W tym roku, po dwudziestu latach przerwy, Wystawa Róż powraca i ma szansę wpisać się na stałe w kalendarium najważniejszych wydarzeń florystycznych w Polsce. W tym roku była połączona z uroczystością otwarcia Ogrodów Dolnych Zamku Królewskiego w Warszawie, które po wieloletnich pracach rekonstrukcyjnych zostaną udostępnione publiczności po raz pierwszy od czasu, kiedy zostały doszczętnie zniszczone w trakcie II wojny światowej.

Podczas wystawy zaprezentowano róże z całego świata, w tym z Polski ponad sto różnych odmian róży, ich niezwykłe kolory, różnorodność rozmiarów i kształtów, czy zapachów. W trakcie wystawy wydarzeniem były warsztaty florystyczne podczas których   można było poznać tajniki układania bukietów i najnowsze trendy we florystyce. Organizatorzy przygotowali też specjalne „Różane okno”, przygotowane przez najlepszych polskich florystów, wertykalną dekorację z najpiękniejszych róż, na tle której goście wystawy mogli zrobić sobie zdjęcie.

Królową pierwszej edycji Wystawy była róża Avalanche+, odmiana wyjątkowo reprezentacyjna i ekskluzywna. Jej eleganckie, pastelowe barwy i dostojna prezencja od lat  podkreślają szyk najbardziej luksusowych eventów na świecie – królewskich i celebryckich ślubów, a nawet… papieskich błogosławieństw.

Pomysłodawcą i organizatorem Królewskiej Wystawy Róż jest Ambasada Królestwa Niderlandów w Polsce, a jej współorganizatorem Zamek Królewski w Warszawie. Patronat nad wystawą objęła międzynarodowa organizacja florystów Florint, targi kwiatów ciętych i roślin doniczkowych Flower Expo Polska oraz Polskie Stowarzyszenie Hodowców Róż.

Podaję za stroną warsawnow.

Napisz komentarz