Big Bang

big-bang

big-bang1 Fotografie – Museo Giardino Rose Antiche  rok 2018.

Zapewne, możemy bowiem jedynie domniemywać, jest to mieszaniec z użyciem r.multiflora .

Hodowca – Marco Braun, rok 2015.Marco Braun to holenderski hodowca róż, od lat pracujący w Hadze w różanym parku Westbroekpark, gdzie testowane są najnowsze kreacje. Róże spod jego ręki charakteryzują się niezwykłą obfitością kwitnienia, zdrowotnością i wigorem. Każdego roku coraz więcej odmian Brauna zdobywa medale i wyróżnienia na konkursach branżowych.

Kwiaty ciemnoróżowe, drobne, pojedyncze, pojawiające się zjawiskową chmurą na krzewie. Sposobem kwitnienia przypomina mi bugenvillę

Zapach -

Krzew – dorasta do wysokości 120 cm.

Firma Rosaplant, która prowadzi sprzedaż tej odmiany, tak ją przedstawia:” Szeroko rozrastająca się odmiana, o olbrzymich kiściach ciemnoróżowych kwiatów. Łodygi delikatnie, łukowato wyginają się pod ciężarem kwiatów tworząc wyjątkowy efekt dekoracyjny. Nie było róży do tej pory na rynku, która prezentowała by się takim ogromem kwiatów. Osiąga około 120 cm wysokości i podobną szerokość. Wspaniała, zdrowa odmiana nie wymagająca wiele opieki. Zdobyła zasłużoną nagrodę podczas konkursu róż testowych w Hadze w 2015 roku.”

Napisz komentarz