Gret’s Joy

greats grets2-1 grets2-2

rets4 fotografie – przez uprzejmość- Pani Ewa Miszczak.

Klimber .

Synonim -

Hodowca – Ann Velle  Boudolf .Po raz pierwszy została zaprezentowana w Szwajcarii  05.06.2015 roku.

Kwiat – ćwierćrozetowy, średnicy 7 – 8 cm. w kolorze czereśniowym, morelowym, brzoskwiniowym, jednym słowem pomarańczowo-żółtym  z dodatkiem lekkiej czerwieni. Powtarza kwitnienie. Na stronie Lens roses, znajdziemy informację, że kwiaty jej nadają się na kwiat cięty.

Zapach – Pachnie bardzo ładnie i przyjemnie zapachem róż herbatnich.

Krzew – Klimber o pędach dorastających do 3 m długości. Mrozoodporność – wg. hodowcy do -15C.

Liście – błyszczące, ciemno zielone.

Pochodzenie -

Pani Ewa Miszczak, która przesłała fotografie tej róży tak pisze:”Piękna odmiana warta rozpropagowania. Po rozwinięciu środkowe płatki zawijają się w taki guziczek, jak niektóre róże historyczne np. Jacques Cartier czy Madame Hardy.”

gret-suter foto ze strony lensroses

Na stronie Lensroses znajdziemy takie oto ciekawe informacje:”Ten krzew różany nosi imię pani Gret Suter-Sutter, która przez dwadzieścia lat była przewodniczącą stowarzyszenia”Przyjaciół Róży Zug”, a także inspiratorem i twórcą ogrodu różanego Zug. Ten bardzo zadbany ogród, położony jest na zboczu góry, z fantastycznym widokiem na jezioro Zug. Ogród jest utrzymywany przez grupę wolontariuszy stowarzyszenia we współpracy z gminą ,  jest ogrodem otwartym dla publiczności.”

1 komentarz do “Gret’s Joy”

  1. Ewa Miszczak napisał:

    Tak, mam ją ze szkółki Rozarium Pani Ewy Jarmulak. Sprawuje się wyśmienicie, kolor i uroda kwiatów wyjątkowa, zapach bardzo przyjemny i dość mocny. Pojedynczy kwiat utrzymuje się kilka dni, odporny na deszcz, nie pleśniejący, bez zmiany koloru i faktury. Liście ciemnozielone i błyszczące, zdrowe jak na razie, bez plam i mącznego nalotu. Oby tak dalej, ciekawe jak poradzi sobie w zimie.

Napisz komentarz