Chinook Sunrise

chinook

fotografia ze strony Vineland Reaserch & Innovation Center.

Róże kanadyjskie, mieszaniec róż kanadyjskich .Vineland’s 49 th Parallel Collection.

Hodowca – Rumen Conew i Parminderjit Sandhu rok 2011.

Wprowadzona do obrotu handlowego przez Vineland Reaserch & Innovation Center. Firma ta jest to interesujący twór organizacyjny będący połączeniem badań i poszukiwań innowacyjności z warunkami rynkowymi. wygląda na to, że firma ta przejęła dotychczasowy dorobek Morden i Svejdy i prowadzi poza innymi projektami z zakresu rolnictwa, również projekt hodowli róż dostosowanych do miejscowych warunków. Prezentowana tu róża, jest kolejną z nowej serii która będzie nosić nazwę Vineland’s 49 th Parallel Collection a róża  Canadian Shield była pierwszą z tej serii. Odmiana ta jeszcze nie pojawiła się na rynku. Inauguracja planowana na jest na rok 2019.  Reklamowana jest jako róża, która powstała całkowicie dzięki pracy i staraniom hodowców kanadyjskich.

Ta  nowa kolekcja,  jest wynikiem kilkuletniej pracy Vineland,” powiedziała Lana Culley, dyrektor rozwoju biznesu Vineland. Celem tego projektu jest zgranie walorów użytkowych i popytem i zainteresowaniem konsumentów i została dobrze wyposażona  w geny które pozwolą jej przetrwać kanadyjskie zimy i być całkowicie odporną na choroby .

„Odchodzi od zwykłych odcieni głębokiego różu i czerwieni obecnie dominujących na kanadyjskim rynku „, powiedziała Parminder Sandhu, naukowiec zajmująca się hodowlą roślin ozdobnych w Vineland. Chinook Sunrise ™ jest inny -  To jest piękna koralowa róża, a gdy dni stają się cieplejsze, jej kolor się zmienia .  Nie ma zbyt wielu róż tego koloru odpowiednich na zimne tereny.
Krzew rośnie do wysokości 1,2 metra.

Liście są piękne, ciemnozielone i błyszczące, kontrastujące  z kwiatami.

Kontynuuje ona dziedzictwo Canadian Shield  ze znakomitą odpornością na niskie temperatury sięgającą  do – 40C. Jest także odporna na rdzę, mączniaka i czarną plamistość. Róża została wyhodowana w 2011 r. W 2013 r. Została wybrana
z 22 innymi hybrydami do zaawansowanych testów w lokalizacjach rozproszonych po  całej Kanadzie.

 

Napisz komentarz