Wild Mountain

Rosa Rugosa.

Hodowca – Georg Ruf – rok 2008.

Kwiaty – Odmiana ta, ma duże, bardzo mocne pełne  kwiaty w kolorze czerwonym przybierającym w miarę przekwitania fioletowe odcienie. Kwiaty jej , swą budową  bardziej przypominają historyczne odmiany róż,  niż róże z grupy rugosa.

Zapach –  lekki zapach.

Liście są typowe dla liści rugosa: głęboko rowkowane, ciemnozielone i błyszczące. Również, ciemno-brązowe pędy,  są gęsto pokryte drobnymi kolcami. Krzewy wyrastają do wysokości 80-120 cm. Odmiana jest odporna na czarną plamistość  i   rdzę róży . Jest w pełni mrozoodporna, do co najmniej 4 strefy usda.

 

Na stronie Georga Rufa, z której pochodzi opis tej odmiany, znajdziemy również komentarz , że jest ona jak gdyby rezultatem ubocznych zainteresowań firmy  a mianowicie produkcji dżemów z owoców rugosy. Te tysiące nasion wysiewają, a siewki poddawane są ostrej selekcji. Odmiana ta ta jest efektem tej selekcji. w podobny sposób powstała inna odmiana G. Rufa – Georg Ruf, charakteryzująca się zakładaniem bardzo dużych owocni.

W podobny sposób narodziła się również odmiana Wild Fox , charakteryzująca się podobnymi , ale bardziej czerwonymi kwiatami.

Odmiany róż  hodowli Georga Rufa, możemy nabyć w szkółce  Rosaplant.

2 komentarzy do “Wild Mountain”

  1. Kurek Tadeusz napisał:

    „Odmiana ta, ma duże, bardzo mocne pełne kwiaty” – ale jakie? Białe, żółte czy różowe?

  2. admin napisał:

    Uzupełniłem. Dzięki za zwrócenie uwagi. Przy okazji sprawdziłem, że w dwu ostatnich wpisach zrobiłem trzy błędy. Najwyraźniej budząca się wiosna nie sprzyja siedzeniu przy komputerze.

Napisz komentarz

You must be logged in to post a comment.