Plant’n'Relax

scan_20151130_174739

* Plant’n'Relax * – to nowa seria wyjątkowo pięknych róż ogrodowych, wyhodowanych przez utalentowaną Dunkę -  Rosę Eskelund. W ramach tej serii, możemy znaleźć odmiany o różnych kwiatach barwach i formach wzrostu.Co je zatem łączy?Przede wszystkim wysoka zdrowotność, łatwość uprawy, obfitość i ciągłość kwitnienia oraz … oryginalne nazwy nawiązujące do do dobrze znanych zbitek pojęciowych jak np. tytułów znanych przebojów.

Ta grupa róż została wyhodowana z myślą o tym aby każdy mógł się cieszyć pięknem róż w swoim ogrodzie, nawet jeżeli  nie może poświęcić zbyt dużo czasu  na ich pielęgnację. Dowodem na wyjątkowość odmian są licznie zdobywane nagrody i medale na prestiżowych międzynarodowych konkursach i wystawach róż.

Notatka ta powstała w oparciu o ulotkę wydaną przez firmę Rosa Plant Pani Kamili Szlązkiewicz , która jako pierwsza w Polsce  wprowadziła te odmiany na rynek. Z kolei hodowlą tych róż, zajmuje się duńska szkółka Roses Forever założona w roku 1988 przez Rosę i Harleya Eskelund.

Oto co oferuje do sprzedaży RosaPlant.

From Far Away – morelowo różowa ,lekko pachnąca,krzew wysokości 60-80 cm

Fall in love again – czysto czerwona,zapach umiarkowany, krzew niski, kompaktowy

Our last summer – kwiaty duże, jasnoróżowe, mocno pachnące, klimber

Looking in your eyes- pomarańczowo różowa, lekki zapach, krzew wysokości 60 cm.

I am grateful-  kwiaty różowe, półpełne

The Girl from yesterday – złoto żółta, kwiaty bardzo pełne

Lady in red – - kwiaty czerwone, półpełne, pachnące, krzew do 60 cm wysokości, pseudookrywowa.

I need you – kwiaty różowe, półpełne, lekko pachnące, wysokości do 60 cm, okrywowa.

My story – kwiaty dwubarwne , pomarańczowo żółte,  zapach umiarkowany, krzew kompaktowy do 60 cm wysokości.

Proszę wybaczyć ten lakoniczny opis, ale są to  odmiany stosunkowo nowe, wszystkie dopuszczone do obrotu handlowego w latach 2013 – 2014, kompletnie dla mnie nieznane.

Dorobek Pani Rosy Eskelund jest jednak znacznie obszerniejszy. Na dzień dzisiejszy można go oszacować na około 100 odmian

1 komentarz do “Plant’n'Relax”

  1. Agnieszka Wierzbicka napisał:

    W sezonie 2017 obserwowałam: ‚Our last summer’ oraz ‚I am grateful’. Potwierdzam opinię Pani Szlązkiewicz. Pierwsza…ach ten zapach.Wigor kwitnienia drugiej bardzo mnie zaskoczył.Obie bardzo zdrowe liście do końca sezonu. Duńczycy jak zwykle mało mówią, dużo robią.

Napisz komentarz