Never Alone

never-alone   Fotografia pochodzi ze strony fundacji Never Alone.

Róże kanadyjskie/mieszaniec róż kanadyjskich/. Floribunda.

Synonim = Jamais Seul .

Hodowca – Larry Dyck, rok 2003. Została  wyhodowana w Kanadyjskiej Stacji Doświadczalnej Morden, której Larry Dyck był pracownikiem. Do obrotu handlowego trafia  dopiero w roku 2015, za pośrednictwem CNLA Heritage  , ale za to z przytupem gdyż tej wiosny, 65000 sadzonek róży Never Alone będzie dostępnych w centrach ogrodniczych całej Kanady.

Kwiaty -  dwukolorowe kremowo czerwone z kremowym  centrum kwiatu, stosunkowo małe, średnicy 4 – 5 cm złożone  z 20-30 płatków. Kwitnienie ciągłe.

Zapach -

Krzew – to kompaktowa, karłowa odmiana wysokości około 60 cm. Mrozoodporna 3 strefa usda. Ta, zwartej budowy róża jest idealną rośliną do uprawy pojemnikowej na tarasach czy w patio. Podstawowe jej walory to zwarty pokrój,  ciągłość kwitnienia i brak potrzeby specjalnych zabezpieczeń w zimie.

Liście -  lśniące,ciemno zielone z lekko ząbkowanymi brzegami, odporne na choroby grzybowe.

Pochodzenie - My Hero x Frontenac. Jest to odmiana siostrzana sławniejszej od niej Campfire .

Never Alone, to nazwa fundacji zajmującej się zbieraniem funduszy dla ludzi dotkniętych chorobą nowotworową, na polepszenie ich komfortu życia.  Oczywiście  dochody z opłat licencyjnych zasilą konto tej fundacji oraz CNLA Heritage.

Napisz komentarz