Cherie

cherie cherie1

Floribunda/prawdopodobnie/. Nie sposób coś powiedzieć o tej odmianie. Nie znajdujemy źródła by podać kto też ją wyhodował ani z jakiej rodziny się wywodzi.

cherie12 cherie2-jpga_

Na rynek wprowadziła ją firma Jackson&Perkins w roku 2009.

Synonim – Pink Multirosa.

Kwiaty ciemno różowe do jasno czerwonych, średnicy?, pojedyncze, złożone z 5-10 płatków. Kwitnie ścisłymi gronami licznych kwiatuszków w zasadzie w sposób ciągły od maja do przymrozków.

cherie3 cherie4

Zapach -

Krzew – jest to niewielka roślina – 50 cm wysokości –  z grupy kompaktowych,  idealnie nadająca się do uprawy pojemnikowej. Świetnie też spełni swoje zadanie jako roślina okrywowa pod warunkiem odpowiednio gęstego nasadzenia. Mrozoodporność – na dzień dzisiejszy jest wielką niewiadomą. Za to świetne rozmnaża się przez sadzonki zielne. Ba, nawet nie musimy robić sadzonek, wystarczy, że lekko przygniemy któryś ze słabszych pędów i nie minie sezon a już możemy podziwiać wytworzone z dużą łatwością korzenie przybyszowe.

cherie9 cherie5

Liście – raczej drobne, ciemno zielone, błyszczące, bardzo dekoracyjne, odporne na choroby grzybowe.

cherry cherie

Pochodzenie-

Odmian o tej nazwie jest po prostu zatrzęsienie  tak ,że nie sposób ich wszystkich tu omówić. Ostrzegam tylko!

cherry-i-lynie   Fotografie: Marian Sołtys – kolekcja własna. Na fotografii rosną dwie bliźniaczo podobne odmiany – Cherie i Lynnie. Piszę , bliźniaczki choć nie są ze sobą spokrewnione w żaden sposób. Są bliźniaczo podobne, różniąc się jeno odcieniem różu swych bezpretensjonalnych kwiatów.

Fotografie – kolekcja własna.

 

Napisz komentarz