Melissa

melissa-bagatelle-505

Mieszaniec herbatni wyhodowany przez Bernarda Sauvageota w roku 2000. Synonim Golden Silk. Kwiaty klasycznej budowy w kolorze żółtym z jaśniejszymi zewnętrznymi płatkami. Kwiaty średnicy około 10 cm składają się z około 40 płatków. Zapach mocny, cytrusowy.

golden-silk

golden-silk2 Fotografie – Rosengarten Forst 2016 .

Krzew o wyprostowanym pokroju wysokości około 80cm, liście ciemno zielone, półmatowe o skłonności do ulegania porażeniom przez mączniaka.

Pochodzenie nieujawnione. Nazwę Melissa noszą jeszcze co najmniej dwie róże. Obie różowe. Jedna to floribunda Noacka z roku 1996 a druga to mieszaniec herbatni G,Daniela z roku 1975.

Fotografie: Marian Sołtys Rosarium Bagatelle 2011.

4 komentarzy do “Melissa”

 1. Sara napisał:

  Jest jeszcze Melissa z 1985 roku – miniaturowa Martina.
  W roli wyjaśnienia – nie piszę, żeby się czepiać, ale aktualnie „grzebię” w genealogii róż, bo wiosną mam zamiar „pobawić się w krzyżówki”, piszę „pobawić się” bo jakoś nie wierzę w swoje umiejętności, że mogłabym wyhodować coś sensownego… Sama szukam tej Melisssy z 1996 roku…

 2. Kurek Tadeusz napisał:

  Od prawie dwudziestu lat mam w swoim ogrodzie różę wielkokwiatową ‚Estella’ i nigdzie nie mogę znaleźć o niej jakiejkolwiek informacji. Może Pani coś o niej słyszała?

 3. admin napisał:

  A może być Estelle?

 4. Kurek Tadeusz napisał:

  Ani ‚Estelle’, ani ‚Estelle Meidilland’. Kolor bardzo trudny do odtworzenia na zdjęciu i nieporównywalny z żadną znaną mi różą. Zdjęcie już kiedyś wysłałem, ale wysyłam jeszcze raz. Aha! Cecha charakterystyczna – po osiągnięciu pełnego rozkwitu i zbliżaniu się do przekwitania, pokrywa się nalotem, takim jak by ją ktoś przyprószył popiołem, ale w pąku jest przecudna.

Napisz komentarz