Austin i jego róże – English Roses

Na tej stronie internetowej znajdziecie Państwo wiele informacji i zdjęć o Davidzie Austinie i jego różach.  Są to artykuły rozproszone i poruszające różne zagadnienia. Łączy je jedno, wszystkie traktują o English Roses jako nowej rodzinie róż. Nie ma więc tu żadnych nowych informacji, poza tymi które wcześniej opublikowałem. Może z czasem powstanie z tego większy szkic o różach Austina. Na dzień dzisiejszy muszą się Państwo zadowolić zebraniem tych informacji pod jednym hasłem.

Będzie to :

I.Róże Angielskie, róże Austina, English roses.  Jest to artykuł taktujący najogólniej o dziele życia Austina

II.Róże angielskie. Genealogia. – Artykuł traktujący, najogólniej mówiąc, o tym jaki był program hodowlany Austina i             jakimi drogami go realizował.

III.Klasyfikacja Austinek. Jest to omówienie sposobu w jaki sam autor klasyfikuje swój dorobek. Rzecz użuteczna tak z teoretycznego jak i z praktycznego punktu widzenia.

IV.Austin – dzieła zebrane. Jest to zestawienie praktycznie pełne jego dokonań, zlinkowane bądź do mojej encyklopedii bądź do HMF.

V. Austin David – biografia 

VI. Fotografie. Zawiera co piękniejsze zbiory fotografii austinek znajdujące się na tej stronie.

A.Marta Góra

B. Julia Tadeusz

C. Olena Kovalova

D.Maja Zamroch

E. Austinki w Allbrighton

Na omówienie czeka praktyczna strona, tzn uprawa tych róż. Ochrona, nawożenie , cięcie, komponowanie ich w ogrodzie, sposoby prowadzenie, łączenie z innymi roślinami. Nie jestem zbytnim wielbicielem tej grupy róż, więc marzy mi się, że może ktoś z czytelników podjął by się tego zadania. Jestem pewien, że powodzenie tak zamierzonego artykułu byłoby ogromne. nie są to bowiem róże dla początkujących i wymagają od uprawiającego je pewnej wiedzy i pokaźnego doświadczenia.

1 komentarz do “Austin i jego róże – English Roses”

  1. Mincewicz napisał:

    Witam serdecznie,
    Jestem szczęśliwą posiadaczką kilku odmian róż angielskich zakupionych w Rosarium. To moje pierwsze róże. Posadziłam je z wielką starannością. Przyznam natomiast, że nie wiem jak należy je pielęgnować. Jak przycinać? Czy po przekwitnięciu gałązkę z kwiatem należy wyciąć czy usunąć tylko sam kwiat?

    Będę wdzięczna za wszelką pomoc :)
    Pozdrawiam, Kasia Mincewicz

Napisz komentarz