Escimo

  escimo  escimo

Krzewiasta, wyhodowana w firmie Kordes & Sohns . Rok powstania HMF określa enigmatycznie jako przed rokiem 2001, tak jak by tu chodziło o jakąś kreację dziewiętnastowieczną. Ukrywanie wszelakich danych przez hodowców przekracza już chyba granice absurdu. Jej czysto białe kwiaty uwodzą swym urokiem, do tego stopnia, że nawet nazwa główna i synonimiczna Silver Ghost odnoszą sie do jej wyglądu. Nawet brak zapachu „pasuje” do jej wyglądu.

escimo   escimo

W pełni ukwiecony krzew tworzy w ogrodzie tak potrzebny powiew chłodu w rozpalonym powietrzu czerwcowego popołudnia. Jej nieduże, nieco ponad pół metra długości pędy mają tendencję do pokładania się co sprawia, że może być stosowana jako roślina okrywowa, ale osobiście sądzę, że świetnie wyglądałby w uprawie w donicach.

escimo escimo

Liście ciemno zielone, błyszczące o bardzo dobrej odporności na choroby grzybowe. Jej jakość i uroda znalazły uznanie w oczach jurorów wielu show i wystaw różanych z przyznaniem certyfikatu jakości ADR za rok 2006, na czele.

escimo  Fotografia  Nina Wróbel Rosarium Ogrodu Botanicznego Bronx .

Pochodzenie – jakże by inaczej – nieujawnione. Fotografia, przez uprzejmość Pani Małgorzata Kralka, oraz Dorota Sołtys rosarium Barcelona 2012.

escimo escimo0 escimo1

escimo1 Fotografie – w Rosarium im. Nisso Fumagali w Monza rok 2018.

Napisz komentarz