Dieter Muller

dieter-muller dieter-muller-soeur-emmanuelle

Krzewiasta, wyhodowana przez G. Delbarda w roku 2004. Inaczej zwana Soeur Emmanuelle. Kwiaty średnicy do 8cm w kolorze różowym o zimnym odcieniu z domieszką liliowo fioletowego barwnika. Zwraca uwagę mocny, fantastycznie zharmonizowany z kolorem kwiatu jego zapach. Lawendy a może nieco korzenny.Nagradzana na pokazach różanych za swój zapach.

dieter-muller2 dieter-muller

Krzew niewielki, teoretycznie dorastający do 1m o zwartym, kulistym pokroju. Odmiana ta, to przykład wielostronnych możliwości jej wykorzystania. Od rabat czy obwódek do uprawy w pojemnikach w różnym charakterze.

audrey-wilcox1-1 fotografie – przez uprzejmość Pani Kamila Szlązkiewicz, kolekcja własna.

dieter-muller dieter-muller2

dieter-muller3 Fotografia – Święto Róży – Kutno 2019 .

Pochodzenie: Nieujawnione. Róża ta zapewne została nazwana dla upamiętnienia/ku czci/ Dietera Mullera słynnego kucharza/gastronomika/ niemieckiego. Słynna jego restauracja mieści się w Schloss Hotel w Lerbach.

Fotografie: Przez uprzejmość Pani Olena Kovalova

5 komentarzy do “Dieter Muller”

 1. Kolarzowa napisał:

  Dzień dobry;
  skusiłam się na Kuleczkę, zwabiona informacją o zapachu. Trudno mi jednak uzgodnić informacje – jedni piszą, że krzewiasta, inni – że rabatowa… A rzecz to ważna, bo chciałabym dodać jej do towarzystwa Lions R. lub L’ecole de St. Thomas d’Aquin. Ich rozmiary znam i zastanawiam się, czy DM będzie od nich wyższa, czy nie.

 2. Renata Niedbałowska napisał:

  Witam,na stronach rosyjskich widziałam krzewy wielkości nawet 2m ,z kwiatami od samego dołu krzewu , coś jak mała pnąca :-D Mam ją w ogrodzie dopiero 1rok posadzoną w ilości 2 szt na dwóch różnych stanowiskach i faktycznie mogę powiedzieć że kocha słońce

 3. admin napisał:

  Nu znajesz, w Rasiei wsio bolsze. Ale serio:Na tej stronie podawałem wiele przykładów przemożnego wpływu warunków środowiskowych na rozwój roślin. Jeszcze raz przytoczę przykład osiągania znacznie większych rozmiarów róż z grupy english roses w USA i to odmian, które w Anglii rosły sobie skromnie i niewinnie.

 4. Renata Niedbałowska napisał:

  Nawet u mnie rosnące niedaleko siebie dwa krzewy tej samej odmiany potrafią osiągać różne rozmiary.Na bardziej słonecznej rabacie jest niższa ok 0,8m,na lekko cienistej wysoka 1,4m :-) W przypadku Dieter Muller byłam zdziwiona że w strefie zimniejszej niż nasza tak dobrze sobie radzi i w dodatku kwitnie od samej podstawy,nieźle to wygląda :-) Piękna róża

 5. Michalik napisał:

  Mam dwa krzaczki tej róży pierwszą kupiłam dwa lata temu rosła bardzo słabo choć była zadbana i miała słoneczne stanowisko ,jednak jej kwiaty mnie tak zauroczy kolorem i zapachem że kupiłam drugą.I tu niespodzianka bo posadziłam ją na dużo gorszym stanowisku bo w towarzystwie drzew owocowych i urosła prawie na dwa metry .Myślałam że to inna róża ale kształt i zapach ten sam więc nie wiem czy to kwestia podkładki?Tak czy inaczej obie są piękne i zdrowe .

Napisz komentarz