White Haze

white-haze.jpg white-haze-1.jpg Krzewiasta , wyhodowana przez firmę Tantau w roku 2005. Kwiaty o średnicy 6-7cm, pojedyncze, złożone z  5-8 płatków a ułożone są na ogół w dwu okółkach. Rozwijają się się z bardzo ładnego, spiczastego pąka, który w pierwszej fazie rozwoju przypomina formą budowy klasyczny pąk róż mieszańców herbatnich. Kwiaty są w kolorze czysto białym z wyraźnie zaakcentowaną żółtą plamą pylników.

Krzewy  dorastają do wysokości 100- 120cm, ale mają ładną, zwartą budowę. Liście bardzo piękne, ciemno zielone, błyszczące. Otrzymała certyfikat ADR za rok 2004.

Pochodzenie: Nieujawnione,Firma Tantau dogłębnie wyeksploatowała nazwę Haze/ mgiełka/. W roku 1998 wypuściła bowiem całą grupę „mgiełek” wyhodowanych przez Hansa Jurgena Eversa. Wszystkie o bardzo zbliżonych do siebie cechach a różniące się jeno kolorem. I tak były to: Purple Haze, Red Haze i Sweet Haze/różowa/.Ta ostatnia otrzymała nadto tytuł Rose Of The Year 2008. Patrz też Sweet Haze.Fotografie: Elżbieta Sołtys Europa Rosarium Sangerhausen 2009.

Napisz komentarz