Postillion

postilion.jpg

Róża krzewiasta Reimera Kordesa z roku 1985. Kwiaty ma półpełne do 25 płatków, żółte z miedzianymi nalotami o umiarkowanym zapachu.Rozkwita niestrudzenie przez cały sezon z wąskostożkowych ,czerwonawych pąków do półpełnych kwiatów o średnicy 10cm. zaleca sie jednakże usuwanie przekwitłych kwiatów by pobudzić roślinę do tworzenia nowych bukietów. kwiaty może nie są zbyt urodziwe ale bardzo trwałe i dobrze nadają się na kwiat cięty.

postilion-a postilion-aa postilion1a

Krzew dorasta do 180cm, bardzo obszernie się rozrastając, dlatego będzie wymagać w naszym ogrodzie sporo miejsca. Liście ciemno zielone, błyszczące. Mrozoodporność 5-6 strefa usda. Otrzymała certyfikat jakości ADR za rok 1996, przechodzą 11 letni okres oceny gdyż krzyżówkę wykonano w roku 1985.

Pochodzenie: Westerland x Lichtkonigin Lucia.Fotografia: Marian Sołtys Europa Rosarium Sangerhausen 2009 i Elżbieta Sołtys w Parku Tete d’Or w Lyonie 2010.

6 komentarzy do “Postillion”

 1. Ablewicz Iwona napisał:

  Myslę,ze zupełnie niedoceniana roża,wysoka ,zdrowa ,opeknym kolorze zwlaszcza w pochmurne dni i ten zapach cytryny roznoszacy się po całym ogrodzie.

 2. Ablewicz Iwona napisał:

  Witam! MójPostillion ciągle rośnie i rośnie i nawet jeszcze ładnie kwitnie.Gdzieś tylko podział się wiosenny piękny zapach.Pędy ma już koło 4 metrów i muszę go przywiązywać do drzewa.Ile mam go przyciąć na wisnę żeby przestał udawać rożę pnącą ? Doświadczenie w uprawie róz mam niewielkie chociaż wiekiem jestem zaawansowana.Około 10 lat temu miałam kilka pięknych krzewów różanych ,ale pewnej wiosny

 3. Ablewicz Iwona napisał:

  wdarło się do mojego ogrodu zwierzątko, podobno karczownik,no i wyjmowałam z ziemi pędy moich róz zastrugane jak ołówek! teraz drżę o to co przyniesie każda wiosna. Serdecznie pozdrawiam Iwona Ablewicz

 4. U.Trętowska napisał:

  Karczownik u mnie też był i sam się wyniósł.
  A róże krzaczaste przycina się wiosną na 4-5 oczek.
  I potwierdzam Postillion fantastyczną różą jest!
  U mnie ma jeszcze pąki. Zresztą nie ona jedna.

 5. Ablewicz iwona napisał:

  Moj Postillion jeszcze jest zielony i posiada piekne ,[ok 3cm] pomaranczowo-czerwone owoce.Niestety nieliczne bo pozostale po pierwszym kwitnieniu,a pierwsze kwiaty obcinalam by potem ladnie kwitl Coś za coś.

 6. Ablewicz iwona napisał:

  Owoce są okrągle jak jabluszka.

Napisz komentarz