Bonanza

bonanza.jpg

Róża krzewiasta Reimera Kordesa z roku 1983. Kwiaty półpełne – 15- 20 płatków -o zmiennej kolorystyce, lekko pachnąca, kwitnie niewielkimi wiechami. Mieszanina koloru kremowego, żółtego i różowego.

bonanza-a bonanza1a

Krzew dorasta do 150 cm wysokości. W młodości liście i pędy brunatno czerwone, fazie dojrzałej liście ciemno zielone, błyszczące, widać to bardzo dobrze na ostatniej fotografii.

bonanza-048 bonanza-049 bonanza-050

Mrozoodporność wg HMF 6 strefa usda. Otrzymała certyfikat jakości ADR za roku 1984.

bonanza bonanza-2

Pochodzenie: Nienazwana siewka x Arthur Bell. Fotografia: Marian Sołtys Europa Rosarium Sangerhausen 2009 oraz Elżbieta So0łtys Park Tete d’Or w Lyonie2010 , oraz Elżbieta Kozak.

1 komentarz do “Bonanza”

  1. Sara napisał:

    Gdy pierwszy raz zobaczyłam ją na zdjęciu w internecie moją reakcją było „O fuuuj!”. Potem z różnych powodów oglądałam kolejne jej zdjęcia i kolejne, aż nagle stwierdziłam, że koniecznie muszę ją mieć! :) Więc jeszcze w tym samym roku ją zamówiłam.
    I dzięki Bogu, że tak się stało, bo choć to jej pierwszy rok w moim ogrodzie, jestem nią zachwycona! Zdrowa, silna, ogromna siła wzrostu te jej błyszczące liście… O kwiatach już nie wspomnę. Poza tym daje bardzo dobry jakościowo pyłek.
    Znalazła się oczywiście wśród moich ulubionych róż bez których już nie wyobrażam sobie swojego ogrodu!

Napisz komentarz