Dinky

dinky.jpg

Fotografia: Magda Jarszak. Mieszaniec piżmowy, pochodzi ze szkółek Louisa Lensa a wyhodowana została przez Ann Welle Bouldof w roku 2002. Kwiaty pełne, koloru ciemno różowo  fuksjowego, małe – około 4cm średnicy o umiarkowanym zapachu.

dinky

Kwitną zebrane w baldachy kwiatowe, przez cały sezon.U mnie posadzona wiosną, pięknie się przyjęła i już w połowie czerwca zaczęła bardzo obfite kwitnienie, jednakowoż prawdziwy popis kwitnienia dała w roku 2013. Tworzyła praktycznie przez cały sezon ogromne baldachy niezwykle trwałych kwiatów doskonale widocznych z każdego miejsca ogrodu. Kwiaty wykazują się również ogromną trwałością koloru, który praktycznie nie zmienia się przez cały czas kwitnienia.

dinky-2 dinky-2

Kwiaty mają również zdolność do samooczyszania się.

dinky-6 dinky dinky dinky-099

Cała seria fotografii obok – dzięki uprzejmości Pani Małgorzaty Kralki i Elżbiety Kozak.

Krzew o łukowato przewieszających się pędach, dorasta do 120cm wysokości. Liście stosunkowo duże, błyszczące. Mimo młodego wieku ma już  na swoim koncie liczne nagrody jak np: Certificate of Merit  Bagatelle  za rok 2003, czy złoty medal na wystawie w Baden Baden w roku 2003. To pierwszy wielki sukces Ann Welle Bouldof od przejęcia szkółek od Lensa w roku 2001  i od razu lekko licząc 10 prestiżowych nagród dla tej róży.

dinky

dinky2 A to fotografie z mojego ogrodu 2013.

Mrozoodporność?

Pochodzenie – siewka Heavenly Pink . Bez porównania lepsza , pod każdym względem od rośliny matecznej.

2 komentarzy do “Dinky”

  1. Tomkowiak napisał:

    Potwierdzam prawie wszystkie właściwości tej odmiany, którą uwielbiam za wspomnianą dekoracyjność różowych baldachimów. Wysokość… U mnie Dinky w trzecim sezonie przekroczyła 3,5 metra ( jeden z pędów), pozostałe zaś mają powyżej 2. Ziemia z dużą domieszką gliny.

  2. Mariola napisał:

    chcialabym sie dowiedziec jaka szerokosc osiaga ta roza w nastepnych latach. Mam ją od wiosny dwa egzemplaze. Jedna z nich wypuscila bardzo dlugie- powyzej 2 metrow trzy pedy. troche mnie to martwi bo nie zaplanowalam im duzej przestrzeni. Mialy miec tylko 120 zm wysokosci. Obie rosna w odleglosci troche wiecej niz 1 metr od siebie. Przesadzic nie mam gdzie…az sie boje czytajac informacje ze potrafi miec ponad 3 metry…czyone zmieszcza sie majac tylko okolo 1 metra obok siebie? czy krotkie wiosenne cięcie ograniczy jej wzrost? Bede wdzieczna za wszelkie spostrzezenia

Napisz komentarz