Aphrodite

aphrodite.jpg aphrodite-rosen-tantau-2006

Róża krzewiasta z dorobku Hansa Jurgena Eversa z roku 2006.

aphrodite

Kwiaty delikatnie różowe z brzoskwiniowymi odcieniami, w kolorystyce bardzo podobne do Heritage D. Austina, choć nie mają tej jedwabistej tekstury i subtelności co Heritage. Kwiaty  rozwijają się z kulistych , nieco pękatych pąków w bardzo solidnie wyglądające kwiaty o średnicy 10-11 cm złożone z ponad 40 płatków .Kwiaty rozwijają się powoli pokazując dumnie kolekcję płatków o bardzo mocnej substancji, co przekłada się na ich bardzo dużą trwałość, w tym również odporność na deszcze. Pozostają na łodydze bardzo długo pokazując swą niewrażliwość na trudne warunki atmosferyczne. Rekomendował bym ją na większe założenia rabatowe. To jedna z najlepszych odmian zaliczonych przez firmę Tantau do kolekcji róż nostalgicznych.

Zapach – kwiaty o korzennym zapachu.

aphrodite-bagatelle-383 aphrodite-bagatelle-382

Krzew krępej budowy, wysokości około 80 cm, o mocarnych pędach kwiatostanowych.

Liście – średnio zielone, skórzaste, szalenie dekoracyjne i bardzo zdrowe ale w drugiej części sezonu poddają się czarnej plamistości i moim zdaniem winna otrzymać przynajmniej jeden oprysk prewencyjny.

aphrodite Pochodzenie: Nieujawnione. Fotografia: Marian Sołtys na wystawie róż w Końskowoli 2009,   Olena Kovalova – kolekcja własna, oraz Grzegorz Wróbel Święto róży Warszawa 2011 i marian Sołtys Bagatelle.

aphrodite

aphrodite fotografia – Barbara Stelmaszyk rosarium Forst 2014.

3 komentarzy do “Aphrodite”

  1. Barbara Osuchowska napisał:

    Czy Aphrodite szeroko rośnie, jest mocno kolczasta, należy do tych szczególnie bardziej kolczastych? Barbara

  2. admin napisał:

    Pokrój wyprostowany, pędy mocne z rzadka przyozdobione kolcami. Odmiana warta grzechu. Posadziłbym trzy krzewy w trójkąt. Powodzenia.

  3. Barbara Osuchowska napisał:

    Serdeczne dzięki

Napisz komentarz