Angela

ANGELA

Floribunda, hodowli Reimera Kordesa z roku 1984. Kwiaty różowe, półpełne o kielichowatej budowie, złożone z około 25 płatków o lekkim owocowym zapachu. Kwitnienie ma charakter ciągły a niewielkie kwiaty o średnicy około 5 cm pojawiają się nieprzerwanie od wczesnej wiosny do późnej jesieni, przy czym są bardzo wytrzymałe na niesprzyjającą pogodę więc nawet późną jesienią prezentują się bardzo atrakcyjnie.

angela-148 angela-147 angela-149 angela-150

Krzew rosnący szybko,osiąga do 1,5 m wysokości.Ponieważ ma zwarty pokrój , jest idealną różą do małych ogrodów na przykład do zastosowania na rabatach mieszanych jak też do uprawy na tarasach. Jest to mocna róża o dobrym wigorze niezbyt wymagająca co do warunków uprawowych. Mrozoodporność 5 strefa usda.

angela-bagatelle-401 angela-jpg2_ angela-jpg3_ angela-jpg4_ angela

Laureatka nagrody ADR – niemiecki certyfikat jakości za rok 1982,który to otrzymała razem z różą Bonica. Łatwo rozmnaża się przez sadzonki zielne a otrzymane w ten sposób rośliny świetnie rosną.

Pochodzenie: Yesterday x Peter Frankenfeld .fotografia: Przez uprzejmość Pani Elżbieta Kozak.oraz Marian Sołtys Pruhonice 2011 i Olomouc 2012.

angela-3

angela Fotografie – przez uprzejmośc – Pani Kamila Szlązkiewicz Sangerhausen 2012.

Napisz komentarz