That’s Jazz

thats-jazz-powsin.jpg naheglut.jpg thats-jazz.jpg Fotografie: nr1 i 2 Ogród Botaniczny Powsin. Nr3 Wstawa Święto Róż Końskowola 2009

Róża pnąca, climber. Hodowla Pernile i Moges Olesen z roku 1997, introdukcja Poulsen. Nazywana jest jeszcze poprostu Jazz lub rzadziej Naheglut . Nie wiem co róże mają wspólnego z jazzem, w każdym razie bardzo chętnie to słowo jest używane w nazewnictwie w przeróżnych kontekstach i k0notacjach, zabawne. Kwiaty ma ciemnoczerwone o mocnym zapachu i równie mocno zbudowane z 25-40 płatków. W sezonie kwitnienie jest obfite , lecz poza sezonem znacznie mniej hojne.

naheglut-jpg2_ naheglut-jpg3_

naheglut fotografie – przez uprzejmośC Pani Jowita Czyż

Krzew o dużym wigorze, osiągający rozmiary w granicach 2-4m wysokości, liście ciemno zielone, błyszczące.Mrozoodporność nienadzwyczajna. Jak podaje HMF – 6 strefa usda.

Pochodzenie:?

jazz jazz2

jazz4   Fotografie – Marian Sołtys Święto Róży Końskowola 2015.

4 komentarzy do “That’s Jazz”

 1. Barbara Osuchowska napisał:

  Dzień dobry. Poproszę serdecznie o porównanie róży pnącej Red Flame i That’s Jazz. Której kwiaty pachną mocniej, obficiej kwitnie i powtarza kwitnienie, odporniejsza, i jest mniej kolczasta, czyli która bardziej godna polecenia, np. którą jednak by Pan wybrał dla siebie? Z pozdrowieniem – Barbara

 2. admin napisał:

  Odpowiem meilem

 3. Barbara Osuchowska napisał:

  Bardzo proszę, jeśli Pan wysłał wczoraj maila, to proszę jeszcze raz wysłanie powtórzyć, gdyż odruchowo wszystkie nieuważnie wykasowałam, przepraszam. Pozdrawiam serdecznie i ogromnie dziękuję. Barbara.

 4. Paweł Matysiak napisał:

  Dzień dobry. Z uwagą śledzę Pana stronę i jestem pełen podziwu wiedzy, stąd moje pytanie o pomoc w zidentyfikowaniu róży, która rośnie w moim ogrodzie. zdjęcia podeśle na Pana e-mail jeśli mi go Pan wyśle. Jest to róża galijska albo damasceńska, próbuję od kilku lat ustalić co to za odmiana ale mi się nie udaje.

Napisz komentarz